Ankara – Konya Hızlı Tren Demiryolu Projesi 6 Adet çok yüksek hızlı tren seti ve 1 adet simülatör temini ile 7 yıl süreli bakım onarım ve temizlik hizmeti ihalesini kazanan Siemens AG firması ile sözleşme görüşmeleri sürdürülüyor

Ankara – Konya Hızlı Tren Demiryolu Projesi 6 Adet çok yüksek hızlı tren seti ve 1 adet simülatör temini ile 7 yıl süreli bakım onarım ve temizlik hizmeti ihalesini kazanan Siemens AG firması ile sözleşme görüşmeleri sürdürülüyor.
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel

Müdürlüğü’nün, “Ankara – Konya Arası Hızlı Tren Projesi” kapsamında “6 Adet Çok Yüksek Hızlı Tren Seti ve 1 adet Simülatör Temini ile 7 yıl süreli bakım -onarım ve temizlik hizmeti temini” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleyi kazanan Siemens AG firması ile sözleşme görüşmeleri sürdürülüyor. Yetkililer görüşmelerin bugünlerde tamamlanarak firma ile sözleşme imzalanacağını kaydettiler.

Bilindiği gibi söz konusu ihaleyi kazanan firma ve teklifi (€) şöyle belirlenmişti:

  1. Siemens AG

Tren Seti Birim Fiyat 31.790.000

Tren Seti Toplam Fiyat 190.740.000

%5 Yedek Parça Fiyatı 9.537.000

Simülatör Fiyatı 4.940.795

7 Yıl Süreli Bakım – Onarım 39.690.000

Genel Toplam 244.907.795

Set Başına Koltuk Kapasitesi 516

Yolcu Başına Koltuk Kapasitesi 483

İhaleye teklif veren diğer firmalar şöyle belirlenmişti:

  1. Alstom
  2. Bombardier – Ansaldo

  3. Changchun Railway

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1128/22 Nisan 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.