Ankara Metro Hattına 1 Metre Ray KoymadıAnkara Metro Hattına 1 Metre Ray Koymadı
Murat Karayalçın Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yüklendi.
DENİZLİ’de Uluslararası Politika Akademisi’nin düzenlendiği ve Denizli Genç İşadamları Derneği’nin (DEGİAD), desteklediği Siyaset Okulu’nun konuğu, SHP eski Genel Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, CHP Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın oldu. Karayalçın, 19 yıldır belediye başkanı olan Melih Gökçek’in metroya bir metre ray bile koyamadığını ileri sürdü.

EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Siyaset Okulu’nda çeşitli üniversitelerden gelen öğrencilere ders veren Murat Karayalçın, belediye başkanlığı ve siyaset geçmişi hakkında bilgiler verdi. Murat Karayalçın, Ankara’nın unutulan bir başkent olduğunu, bütün önemli toplantıların İstanbul’da yapıldığını söyledi. Türkiye’nin büyük kamu bankalarının bile İstanbul’a taşındığını belirten Karayalçın, “Ankara bunları yapabilecek bilgi ve birikime sahiptir. Şimdi unutulan bir başkent konumuna geldi” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Melih Gökçek’in twitter hesabında, Karayalçın’ın belediyeyi 2.5 milyar dolar borçla bıraktığını paylaşmasına tepki gösteren Karayalçın, “Bu belediye başkanı gece yarılarına kadar twetter ile mesajlaşacağına, oturup biraz çalışsın” dedi. İddia edilen parayla Ankara’ya proje paketi uyguladıklarını ifade eden Karayalçın şunları söyledi:

“1 milyar doları metro, 660 milyon doları büyük Ankara kanal projesi, pis su ile yağmur suyunun ayrıldığı proje, arıtma tesisi, 300 milyon dolar civarında doğalgaz şebekesi, Başbakanın ‘1 milyar 300 milyon dolara satarsak, halk yakama yapışır’ deyip, sattığı şebeke, etti yaklaşık 2 milyar dolar. Bana göre Türkiye belediyeciliğinin en stratejik yatırımlarından biri olan Mamak-Çankaya viyadüğü 150 milyon dolar. Öyle gidiyor. Bu projeler belediye bütçesiyle yapılır mı. Bu projeler belediye bütçesiyle yapılsaydı 19 yıldır belediye başkanı olan Melih Gökçek, bu bizim 24 kilometrelik metro projesine 1 metre ray eklerdi. 19 yıldır raylı şebekeye bir metre bile ekleyememişse ve bunun için dışarıdan kredi bulamamışsa, zaten iddianın da geçersizliği kendiliğinden ortaya çıkıyor. Yani Karayalçın borç aldı da ne yaptı, arsa mı aldı, oğluna gemi mi aldı. Yatırım yaptı. Önemli olan Karayalçın’nın 2.5. milyar dolarlık kredi alabilmesidir. 19 yıldır kredi alamamış. Uluslararası kredi kuruluşları sana kredi vermemişlerse, sen de bunu yapamamışsan, o zaman senin yönetim becerin ortaya çıkmaktadır.”

Karayalçın, Ankara’da yaptığı projeleri kendi çocuğu gibi gördüğünü de söyleyerek, “Ben projelerimi çocuklarıma benzetirim, başkaları yönetebilir ama onlar benim çocuklarımdır” dedi.

Ankara Metro Hattina 1 Metre Ray Koymadi

Kaynak : www.gercekgundem.com

Reklamlar1 Comment

  1. ankara gölbaşı arası acilen raylı sistem yapılmalı çünkü gölbaşının nüfusu ihtiyaca cevap vermemektedir

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.