Ankaray istasyonlarındaki elektronik aletler ilgisizliğe yenik düştü

Ankaray istasyonlarındaki elektronik aletler ilgisizliğe yenik düştü
Her alanda insanların alışkanlıklarını değiştiren teknoloji, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘biletmatik’ ve ‘gazetematik’ uygulamalarında umduğunu bulamadı. Büyükşehir’in 17 yıl önce Ankaray istasyonlarına koyduğu elektronik aletler, Başkentlilerin ilgisizliği nedeniyle atıl duruma düştü.


Büyükşehir Belediyesi’nin 1996 yılında ihale yoluyla satın alıp ilk olarak Ankaray istasyonlarına yerleştirdiği elektronik biletmatikler ile gazetematikler, vatandaşların ilgisizliği nedeniyle atıl duruma düştü.
Başkentlilerin alışkanlıklarından vazgeçmeyerek teknolojik ürünlere ilgi göstermediğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Koyduğumuz teknolojik ürünler insana karşı yenik düştü. Vatandaşlarımız biletmatik yerine büfeye gitmeyi tercih ediyor” açıklamasını yaptı.

PARA KALIBI DEĞİŞTİ

Vatandaşların bilet büfelerinin kapalı olduğu zamanlarda veya kuyruk beklemeden hemen bilet almaları için Ankaray istasyonlarına biletmatik koyduklarını dile getiren yetkililer, “Aradan geçen zaman içinde makinenin çalıştığı para kalıpları değişti. İnsanlar da makineyi kullanmak yerine büfe ya da Ankaray içinde bulunan gişeleri tercih etti” dedi.

SIK SIK ARIZALANDI

Gazetematiklerin de Büyükşehir Belediyesi basın bültenlerini dağıtmak için belli istasyonlara konulduğunu söyleyen yetkililer, “Gazetematikler vatandaşlarca hor kullanıldı ve sık sık arızalandı. Biz de çözüm olarak makineleri geriye çekip çözümü sepet koymakta bulduk” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.hurriyet.com.trDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar