Antalya hızlı tren projesi için imza kampanyası başladıAntalya hızlı tren projesi için imza kampanyası başladı
Cumhuriyetimizin 100. yılı için en büyük projelerden birisi olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Ağı Projesi kapsamında 2016 yılında 15 ilimiz, 2023 yılında ise Antalya ile birlikte birçok ilimiz YHT ağına dahil olacaktır.
Antalya 2016 yılında dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan Botanik EXPO’ya ev sahipliği yapacaktır. Botanik EXPO, Olimpiyatlar, Dünya Futbol Şampiyonası ve Evrensel EXPO’dan sonraki en büyük uluslararası organizasyon olarak gösterilmektedir. “Çiçek ve Çocuk” temalı “EXPO 2016 Antalya”, Türkiye’nin almış olduğu en büyük uluslararası organizasyondur.

Diğer ülkeler EXPO için büyük altyapı projelerini 8-10 yıl öne alarak bu organizasyonu gerçekleştirmişlerdir. Bizler de 2016 EXPO Antalya organizasyonu için YHT projesinin 7 yıl öne çekilmesini arzu ediyoruz.

Türkiye bu projeyi öne alacak ve hızlandırarak yapacak güçtedir.

Antalya, YHT ağı ile Avrupa, İstanbul, Ankara ve Anadolu’ya bağlanmış olacak, EXPO’nun yaratacağı talep projenin geri dönüş süresini kısaltacaktır. Ayrıca bu hat Burdur ve Isparta illerimize de hizmet verecek, Batı Akdeniz bölgesinin kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Diğer taraftan Antalya’ya sadece EXPO için gelmesi beklenen 8 milyon ziyaretçinin yanı sıra her yıl gelen 11 milyon yabancı ve 2 milyon yerli turistin hızlı tren hattı ile Anadolu’ya bağlanması tüm Türkiye’yi zenginleştirecektir. Dolayısıyla Antalya YHT projesi bütün Türkiye’nin projesidir.

“EXPO’ya Hızlı Trenle Gelin” çağrısına katılıyor, Antalya YHT Projesinin 2016 EXPO organizasyonuna yetiştirilmesi için gereğini arz ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na başlığı ile hazırlanan Antalya hızlı tren projesi için imza kampanyasına katılmak için TIKLAYIN

Antalya hizli tren projesi

Kaynak : www.atso.org.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.