Bakan Yıldırımdan Ankara-Kayseri arasına Yüksek Hızlı Tren müjdesiBakan Yıldırımdan Ankara-Kayseri arasına Yüksek Hızlı Tren müjdesi
Hızlı Tren seferlerine yeni bir ilimiz daha ekleniyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-Kayseri arasına Yüksek Hızlı Tren müjdesi verdi.
Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’ndeki sempozyuma konuşmacı olarak katılan Bakan Yıldırım, 2023 yılı hedeflerinde Türkiye’nin birçok noktasına hızlı trenin ulaşacağını ifade etti.

Yıldırım, bunlardan birisinin de Kayseri olduğunu ve Ankara-Kayseri arasında hızlı tren seferlerinin başlayacağını dile getirdi.

Bu çalışmanın 2-3 yıl içinde tamamlanacağı müjdesini veren Yıldırım, “Ankara-Yozgat arasında hızlı tren yapım çalışması başladı.

Kayseri’ye yakın olan Yerköy noktasından da bağlantı yapılacak. Bu bağlantıda 150 kilometrelik mesafe tamamlanacak ve Kayserililer de hızlı trenle yolculuk yapacak.” dedi.

Bakan Yıldırım, Yerköy’den ayrılan hattın Kayseri, Malatya, Diyarbakır’a kadar gideceğini ifade ederek, “Hızlı tren yatırımlarında adım adım ilerliyoruz.

Birkaç yıl içinde Kayseri daha sonrasında diğer şehirlerimize kadar ulaşacak. İnşallah ülkemizde güven ve istikrar sürdükçe ülkemizde önemli yatırımlar olacak ve gelişmemiz sürecek.”

“Türkiye’nin etrafında 1.5 milyar insan var. 25 trilyon dolar para dönüyor” diyen Bakan Yıldırım, “Biz burada etrafımızdaki ülkeler ve kıtalarla bağlantılar kuruyoruz.

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu önümüzdeki yıl bitiyor. Marmaray, boğazın altından geçiyor ve ulaşıyor.

Bu proje Çin’i, Pekin’i Londra bağlıyor. Ankara İstanbul yüksek tren ile bu yıl yolculuk yapacağız.

Kayseri’den projede bahsedilmedi ama Kayseri’de hızlı tren bağlantı hattındadır. Projeler yapılıyor.” dedi.

Yıldırım, Türkiye’nin içinde bulunduğu fırsata dikkat çekerek, “Kardeşliğimizi, birliğimizi, bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi, Türkiye Cumhuriyetini tartışmayacağız.

Tartışmaların dışına çıkartacağız bir olacağız beraber olacağız. Her işin altında kalkacağız.” şeklinde konuştu.

bakan-yildirim-dan-Ankara-Kayseri-arasina-Yuksek-Hizli-Tren mujdesi

Kaynak : www.haberdar.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.