Bursaray en kısa sürede Gürsu ve Kestele ulaşacakBursaray en kısa sürede Gürsu ve Kestele ulaşacak : Altepe, 4 yıllık icraatını, yapımı süren 45 bin kişilik “Timsah Arena” stadyumunda düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.

Ulaşımdan altyapıya, kültür yatırımlarından tarihi mirasın ön plana çıkarılmasına, kentsel dönüşümden spor tesislerine kadar pek çok alanda önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Altepe, 4 yılda 26 kilometre raylı sistem, 151 tarihi ve kültürel miras, 102 spor tesisi, 410 kilometre yol ve 225 milyon liralık kamulaştırma yaptıklarını ve bunun, kendilerinden önce 20 yılda gerçekleştirilen hizmetlerden kat kat fazla olduğunu dile getirdi.

“Bursa için 4 yılda 3 milyar lira harcadık” diyen Altepe, gelecek yıl ise 1 milyar liralık yatırım yapmayı planladıkları bilgisini verdi.

Gecikmiş borçları bulunmadığını ve vadesi gelen ödemeleri günü gününe yaptıklarını vurgulayan Altepe, şöyle devam etti:

“Hizmetin siyaseti olmaz. Bursa’nın beklentilerini, halkın neyi özlediğini, neyi beklediğini biliyoruz. Bursa için büyük heyecan duyuyoruz. Proje üretmekte sıkıntı yaşamıyoruz. Şu ana kadar 730 projeyi hayata geçirdik. Bunların çoğu bitme aşamasında. Yeni hazırladıklarımızla proje sayımız bin 200’e ulaşacak. Girmediğimiz yatırım yok. Bunları yaparken şeffaf olmaya, Bursa’nın bir kuruşunu bile boşa harcamamaya çabalıyoruz. Hizmet bizim işimiz.

Altepe, karadan, denizden ve havadan ulaşılabilen bir Bursa için çabalarının sürdüğüne dikkati çekerek, metro hattının önce üniversiteye, daha sonra Emek’e ulaştığını, en kısa sürede Gürsu ve Kestel’e ulaşacağını, bunun yanı sıra Bursa’nın ilk yerli tramvayına imza attıklarını söyledi.

Kaynak : www.olay.com.tr

Reklamlar