Düzceye Hızlı Tren müjdesiDüzceye Hızlı Tren müjdesi
Ankara Düzceliler Derneği tarafından hazırlanan proje ile sürat treni denilen ve saatte 350 kilometre hızla giden Ankara-İstanbul arası tren hattının Düzce’den geçmesi için avam proje çalışmaları başladı. Bu aşamada Gölyaka’nın Saçmalıpınar Köyü’nde 20 metre ile 200 metre derinliklerde sondaj ve fizibilite çalışmaları başladı.

Ankara Düzceliler Derneği’nden, Düzce’ye müjde geldi. Hükümet tarafından yapılması planlanan ve İstanbul ile Ankara arasında ki mesafeyi 1 buçuk saate indirmeyi hedefleyen sürat treni projesinin bir bölümünün Düzce’den geçmesi için avam proje ve fizibilite çalışmaları başladı.

Konu ile ilgili olarak bilgiler veren Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, hızlı tren projesinin Düzce’den geçeceği müjdesini vererek “Düzce’nin de içinde olduğu Ankara, Sincan, Çayırhan, İstanbul demiryolunun Ankara,Kocaeli kesimi, Ankara, Bolu, Sakarya ve Kocaeli içerisinde yapılması planlanıyordu. Bu aşamada Sakarya’da, Bolu’da ve Kocaeli’nde vatandaşlarla toplantılar yapıldı. Neden Düzce’de böyle bir toplantı yapılmasın. Çünkü en uygun yer Düzce olarak görülüyor. Ankara Düzceliler Derneği olarak 5 yıl önce bu projesi hazırladık. Ama bizim o dönem sunduğumuz proje elektrikli tren projesiydi. Şimdi hızlı tren proje olabilir. Gölyaka’nın Saçmalıpınar Köyü’nde bu projenin avan çalışması başlatıldı. 20 metrede ve 200 metrede sondaj çalışması yapılıyor. En azından buraya bir durak yapılabilir. Trenin hızını düşürecektir ama yinede haftada bir kez Düzce’de durarak yolcu taşımacılığı yapılabilir” dedi.

düzceye-hizli-tren-mujdesi

Kaynak : www.duzceyerelhaber.com

Reklamlar3 Comments

  1. Değerli RAY HABER yetkilileri öncelikle teşekkür ederim .Demiryolu,tren,hızlı,yht tüm raylı taşıma ile ilgili meraklarımı sizden öğreniyordum ben düzceliyim bu habere sizden öğrendim.inşallah hızlı tren düzcede durak,istasyon yapar.düzcemiz için büyük fırsat sizden okuyup öğrenen düzcelilerde çok sevinecektir.

  2. Düzcenin makus talihi değişecektir.düzce hızlı treni semih kıbrıs sayesinde öğrendi.semih kıbrıs sayesindede öğrenmeye devam ediyor.ancak şahsen benim istasyon,durak umudum yok ama yinede bana düşen kamuoyu içinde cılız da çıksa sesim ben hızlı tren istasyonu isterim derim

  3. bu haber moralimizi düzeltti inşallah doğrudur semih kıbrıs başkana teşekkürler

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.