Elektrik Mühendisleri Odası Heyeti TCDD`yi Ziyaret Etti (Foto Galeri)Elektrik Mühendisleri Odası Heyeti TCDDyi Ziyaret Etti
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü Süleyman Karaman
ı (TCDD) makamında ziyaret etti. Ziyarette bu yıl Eskişehirde gerçekleştirilecek olan Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumuna (ERUSİS) ilişkin bilgi aktarılarak, destek talep edildi.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, Yazman Mehmet Bozkırlıoğlu, Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Levent Egüz, ERUSİS Yürütme Kurulu üyeleri Hüseyin Önder ve Hakan Tuna, 13 Mayıs 2013 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğü‘nü ziyaret ettiler. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman‘la makamında yapılan görüşmede TCDD Tesisler Dairesi Başkanı Mehmet Turşak da hazır bulundu. Görüşmede, EMO Eskişehir Şubesi tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi‘nde, 14-15 Haziran 2013 tarihlerinde yapılacak olan ERUSİS‘e ilişkin bilgi verildi.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, EMO‘nun mesleki alanları içine giren tüm konularda etkinlikler düzenlediğini ifade ederek, ilki 7-9 Nisan 2011 tarihinde, Bursa ve Eskişehir‘de “Elektrikli Ulaşım Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi” başlığı altında gerçekleştirilen etkinliği geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

ERUSİS‘e yönelik kurumlarla yapılan görüşmeler ve etkinlik programına ilişkin bilgi aktaran Göltaş, kamu kurumları, sanayi kuruluşları ile üniversiteleri biraraya getirecek olan sempozyumun, kamuoyunda demiryollarının görünümünü arttıracağını vurguladı. Göltaş, TCDD‘nin sempozyuma katılımının kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, verilecek olan destekten onur duyulacağını ifade etti.

TCDD‘nin çalışmalarını anlatan Genel Müdür Süleyman Karaman da, etkinliğin taslak programını inceleyerek, görüş ve önerilerini paylaştı. Karaman, etkinliğe katılım konusunun değerlendirileceğini belirtti.

Ziyarette, EMO‘nun bazı yayınları da Karaman‘a sunuldu.

Elektrik Muhendisleri Odasi Heyeti

Kaynak : www.emo.org.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.