Endonezyada Kadınlar için tahsis edilen trenler iptal edildiEndonezyada Kadınlar için tahsis edilen trenler iptal edildi
Endonezya’da kadınlar için tahsis edilen trenler talep olmaması nedeniyle iptal edildi.

Endonezyalı yetkili yaptığı açıklamada demiryolu şirketinin yalnızca kadınlar için tahsis edilen trenlerin açılışından bir yıl sonra iptal edildiği kararının alındığını söyledi.

Ülkenin demiryolu şirketi “Pte Kirita Abe Endonezya” yolcu trenlerinde kadınların cinsel tacize maruz kaldığı raporlarının ardından kadınların güvenlik ve konforunu sağlamak için geçen yıl ekim ayında parlak renge boyanmış yedi tren seferlere başlamıştı.

Şirket sözcüsü Eva Charoniza bu trenler, normal trenler her zaman kalabalık olduğu için yoğun saatler dışında büyük ölçüde kadınlar için tahsis edildiğini ifade etti.

Charoniza, kapasitemizi artırmak için yalnızca kadınlara tahsis edilen trenleri normal trene çevirmeye karar verdiklerini sözlerine ekledi ve devam etti: “Kadın yolcu trenleri yoğun saatlerde kalabalık oluyor fakat normal yolcu trenleri daha kalabalık oluyor.”

Şirket sözcüsü bu yıl şirket bünyesine 180 vagon tren eklemeyi planladıklarını açıkladı ve kapasite izin verirse kadınlar için tahsis edilmiş trenler geri gelebileceğini söyledi.

Kaynak : www.haber7.com

Reklamlar