Ermenistan Demiryolu Dahil Bölgesel Projelerin Dışında KaldıErmenistan Demiryolu Dahil Bölgesel Projelerin Dışında Kaldı
Ermeni Ulusal Kongresi’nin (ANC) Meclis Grup Başkanı Aram Manukyan, kısa süre önce Güney Kafkasya’daki meselelere ilişkin Türkiye’de düzenlenen bir konferansa katıldı.

Trend.az’ın Tert.am’dan alıntıladığı habere göre bugün gazetecilere konuşan Aram Manukyan, Ermenistan’ın gaz, petrol, yol ve demiryolu dahil tüm bölgesel projelerin dışında tutulduğu sonucuna ulaştığını belirtti.

Petrol, gaz, yol ve demiryolu projelerine Ermenistan’ın dahil olmadığını belirten Manukyan, bu durumun Ermenistan’ın yetkililerinin mantıksız politikalarının bir sonucu olduğunu söyledi. Bu durumun, yarın düzeltilebilecek bir şey olmadığına da dikkat çeken Manukyan, Ermenistan’ın “kayıtsız” yetkililerin, sadece Ermenistan’ın bugününü değil, geleceğini de ortadan kaldırdığını ifade etti.

Azerbaycan’ın Türkiye ve Gürcistan’daki ortak yatırımlarının da oldukça arttığına dikkat çeken Manukyan, Ermenistan çevresinde üçlü bir Azeri-Gürcü-Türk ittifakının kurulduğunu belirtti.

Kaynak : www.turkishny.com

Reklamlar