Her zaman lafta kalan Şanlıurfa Raylı sistemi yine gündemdeHer zaman lafta kalan Şanlıurfa Raylı sistemi yine gündemde
Yıllardır konuşulan, her platformda sözü edilen, sorunlar arasında üst maddelerde yer alan hafif raylı sistem nihayet çözüme kavuşacak gibi. Ulaştırma Bakanlığı Yetkilileri Harran Üniversitesi’nde

Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğünden uzman bir ekip Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr İbrahim Halil Mutlu’yu makamında ziyaret etti.

Yaklaşık iki saat süren ziyarette Rektör Mutlu hafif raylı sistemin gerekçelerini anlatarak Şanlıurfa ve üniversite hakkında bilgiler verip, ulaşım sorunun hafif raylı sisteme kilitlendiği ifade etti. Rektör Mutlu ifadelerinde, öğrencilerin ulaşım sorunlarının bir an önce bitmesi gerektiğini ve ileriki tarihte hastanenin devreye girmesi ile bu sorunun daha da artacağına dikkat çekerek, çalışmalarda emeği geçen Bakan Faruk Çelik başta olmak üzere Milletvekillerine teşekkür etti. Rektör Mutlu ayrıca yetkililerin bu konuya daha hızlı ve hassas davranmaları temennisinde bulundu.

Bakanlık yetkilileri ile yapılan görüşmelerde Gaziantep’ten gelip Diyarbakır istikametine gidecek olan ve projesi yapılan hızlı tren hattından bir hattın alınarak Osmanbey kampüsüne bağlanılmasının düşünüldüğü belirtildi. Harran Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığının hazırladığı bu proje ile “TOKİ, Karaköprü, havaalanı raylı sisteme kavuşacak olup, bu semtlerden belediye imkanları nispetinde şehir merkezine metro ile taşıyabilecektir” denildi.

Kaynak : www.gazeteipekyol.com

Reklamlar