Hızlı Tren Hattı Yapımında Yol ÇöktüHızlı Tren Hattı Yapımında Yol Çöktü
Körfez’de yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren hattı çalışmaları nedeniyle heyelan meydana geldi.
İstanbul–Ankara arasındaki Yüksek Hızlı Tren hattının çalışmaları Körfez ilçesinde devam ediyor. Hızlı tren hattı çalışmaları sırasında, yol genişletmesi yapılırken, tren hattının paralelindeki caddede toprak kayması meydana geldi. Fatih Mahallesi Üstün Caddesi`nde meydana gelen toprak kaymasından dolayı cadde bariyerlerle trafiğe kapatıldı.

İSTİNAT DUVARI İSTEDİLER
Olası yağmurlarda heyelanın daha da artarak, caddede bulunan alt yapı hatları ile binalara zarar verebileceği konusunda uyarı yapan Körfez Belediyesi yetkilileri, konuyu TCDD ve ION Müşavirlik firma yöneticilerine bildirdiklerini ifade ettiler. Körfez Belediyesi, TCDD ve ION Müşavirlik firma yetkililerini uyararak heyelan olan yerlere istinat duvarı yapılmasını istedi.

VATANDAŞ TEDİRGİN
Fatih Mahallesi Üstün Caddesi`nde oluşan heyelanla ilgili uzun süredir bir çalışma başlatılmadığını ve durumdan tedirgin olduklarını belirten vatandaşlar yetkililerin bir an önce önlem almalarını istedi. Bölgede ikamet eden vatandaşlar artık evlerine girmekten bile korktuklarını belirterek durumun aciliyetine dikkat çekti.

hizli-tren-hatti-yapiminda-yol-coktu

Kaynak : www.bizimkocaeli.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.