İzmir – Kemalpaşa Lojistik Merkezi Projesi YİD Modeli ile gerçekleştirilecek olan üstyapı ve sosyal donatıların yapımı için yıl sonuna doğru ilan yapılması bekleniyorAltyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından YİD Modelli gerçekleştirilecek, İzmir – Kemalpaşa Lojistik Merkezi Üstyapı ve Sosyal Donatılar Projesi ile ilgili ihale hazırlık çalışmalar sürdürülüyor.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; çalışmaların tamamlanmasından sonra bu yılın sonlarına doğru ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif istenmesi bekleniyor.

Tekliflerin ise 2014 yılının başlarında alınması planlanıyor. İhaleye çok sayıda firma ilgi gösteriyor. Bilindiği gibi, daha önce TCDD yatırım programında bulunan proje AYGM’ye devredilmişti. Proje tamamlandığında ilk defa karayolu-demiryoluotoban bağlantılı bir lojistik köy kurulmuş olacak. Lojistik köy demiryolu bağlantısı ile deniz hattına kavuşacak. Türkiye’nin yükleri burada toplanıp, buradan dağıtılacak ve Ege’deki birçok organize sanayi bölgesi lojistik hatta bağlanacak. Yapılacak olan lojistik köyde gümrüklü bölge olacak.

izmir-kemalpasa_lojistik_merkez

Kaynak : Yatırımlar

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.