Kent Ekonomileri Formu Heyeti TÜDEMSAŞ’ı Ziyaret Etti (Video)Kent Ekonomileri Formu Heyeti TÜDEMSAŞ’ı Ziyaret Etti
Geçtiğimiz pazar günü Sivas’ta gerçekleştirilen kent ekonomileri formuna katılan iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi Anonim Şirketi’ni (TÜDEMSAŞ) ziyaret etti.

İlk olarak TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’dan TÜDEMSAŞ’ın çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi alan İl Başkanı Burhanettin Kuru ve forum heyeti tanıtım filmini izledikten sonra fabrikayı gezdi.

Ziyarette konuşan AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, geçtiğimiz pazar günü AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığı’nın öncülüğünde Sivas’ta gerçekleştirilen Marka Şehirler İçin Kent Ekonomileri Formunda gündem maddelerinden birinin de TÜDEMSAŞ olduğunu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın talimatıyla TÜDEMSAŞ’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

İl Başkanı Burhanettin Kuru, Sivas’ta TÜDEMSAŞ ile ilgili sürekli söylentilerin dolaştığını belirterek, “Sayın bakanımız ve milletvekillerimizle yapmış olduğumuz toplantılarda kesinlikle TÜDEMSAŞ’ın özelleştirilmesine karşıyız. Bununla ilgili net bir duruşumuz var. Yine aynı şekilde TÜDEMSAŞ’ın yerinin taşınmasına da karşıyız. Şu aşamada TÜDEMSAŞ’ın yerinin taşınması Sivas’ın önceliği değil diye düşünüyoruz” dedi.

TÜDEMSAŞ’ın savunma sanayisine yönelik yatırımlar yapacağı söylentilerine de cevap veren İl Başkanı Burhanettin Kuru, “Kesinlikle böyle bir çalışma yok. Bu tür söylentiler tamamen bizim irademiz ve bilgimiz dışında. TÜDEMSAŞ ile ilgili genel müdürümüz ve ekibi çalışıyor. Sayın bakanımız ve milletvekillerimiz gerekli desteği veriyor. TÜDEMSAŞ’ı kendi alanında daha fazla nasıl iyileştirebiliriz, uzmanlaştırabiliriz, üretimini ve personel sayısını nasıl arttırabiliriz? bunun çalışmasını yapıyoruz. Burayı büyültmek istiyoruz” diye konuştu.

Kent-Ekonomileri-Formu-Heyeti-TÜDEMSAsi-Ziyaret-Etti

Kaynak : www.sivasmedya.net

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.