Marmaray hattında bilet fiyatları ne olacak? (Video)Marmaray hattında bilet fiyatları ne olacak?
Hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin çehresini değiştirecek 5 dev projeden biri; Marmaray… İstasyonların yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığı Marmaray’da, birkaç ay içinde test sürüşleri başlayacak.

29 Ekim 2013′te Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıl dönümünde Marmaray Projesi İstanbulluların hizmetine sunulacak. Projeyi altyapı ve üstyapı olmak üzere iki kısımda değerlendirmek gerekiyor. Altyapı kısmı yüzde 90′ın üzerinde bitmiş durumda. Bir kaç ay içinde tamamı bitecek. Bundan sonra artık üstyapı var. Üstyapı da rayların döşenmesi, sinyallerin yapılması, elektromekanizasyon işleri, istasyonların yapılması, en sonunda çeken-çekilen araç denilen tren setlerinin temin edilmesi var. Tren setlerinin bir kısmı Kore’de, bir kısmı Sakarya’da yapılıyor. 440 civarında tren seti olacak. Bunun 330 tanesi Sakarya’da, geriye kalan 110 tanesi de Kore’de yapılıyor.”

Hatların yapımı tamamlandığında, Halkalı’dan Gebze’ye yapılacak yolculukta ulaşım süresi trenlerin İstasyonlarda duracağı, için yolculuk 103 dakika sürecek . İki istasyon arası 3.5-4 dakika olacak.

marmarayda-sona-dogru

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.