Metrobüsün şikayet kutusu doldu taştıMetrobüsün şikayet kutusu doldu taştı
İstanbul’da ulaşıma alternatif çözüm olarak sunulan metrobüs, toplu taşımanın en önemli parçası haline geldi. Ancak duraklarda oluşan kalabalıktan otobüslere itiş-kakış binilmesine ve araç içindeki sıkışıklığa pek çok şikayeti bulunan yolcular, resmi makamlardan umudu kesince şikayetlerini İnternet’te paylaşmaya başladı.

www.metrobussikayetleri.com adlı İnternet sitesine yazılan onlarca tepki arasında en çok metrobüse binme konusunda yaşanan sıkıntılar yer alıyor. Bu yüzden insanların birbirlerine düşmanmış gibi davranmaya başladıkları yönündeki ifadeler dikkat çekiyor.

İşte bir örnek: ‘Birbirimizi döverek biniyoruz’ ifadesi neredeyse ortak. Söz konusu siteye gelen bazı şikayetler şöyle: “Ben her gün bu metrobüsün yolcusuyum ama her akşam çıkan kavgalardan utanıyorum. Metrobüse birbirimizi döverek biniyoruz. Sanıyorum yetkililer, bu sorunu görmüyor. İnsanlar bu metrobüs yüzünden birbirlerine düşman olacaklar. Bilhassa Cevizlibağ’da utanıyorum kavga ederek binmeye. Buna artık bir çare üretin

Diğer şikayet örneği kadınların daha çok sıkıntı yaşamasına dikkat çekiyor: “Şuradan başlamalıyım. Metrobüs ciddi anlamda, çok kalabalık. Sorunu gidermek amaçlı ek sefer koysanız iyi olur. Erkekler için sorun olmuyor da biz bayanlar ciddi anlamda sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Çalışma saatlerinde bari yapın şunu. Sabah ve akşam saatlerinde sefer sayılarını arttırın; aracınız yoksa getirtin. Kalabalık olduğunu sizler de görüyorsunuz zaten. İnsanları bu kadar mağdur etmenize ne gerek var. Zaten maddi durumu iyi olsa herkes araç kullanır. Lütfen yardımcı olun, araç sayılarını artırın”.

1.5 YILDIR İŞKENCE

Bir başka şikayet örneğinde “Merhabalar; geçenlerde başıma gelen bir olayı anlatmalıyım ve hepimizin de bu konuda rahatsız olduğu kanısındayım. Metrobüs beklerken bilhassa Söğütlüçeşme’den Zincirlikuyu’ya giden 34A’yı beklerken bir savaş içindeymişiz gibi itişip kapışan, metrobüse atlayan insanlar var” deniyor.

Başka bir şikayet örneğinde yaşadıkları ıstırabı Tuaana imzalı vatandaş şöyle anlatıyor:

“Beylikdüzü metrobüs seferlerinin arttırılmasını talep ediyoruz. İnsanlar balık istifi gibi. Araçlar, sıcak havasız. Yolculuk mu yapıyoruz, işkence mi çekiyoruz belli değil. Ayrıca kendi şahsi arabamızla da Beylikdüzü yönüne giderken yol çalışmalarının bitmiş olmasına rağmen Küçükçekmece’den başlayan ve bu trafiğe Avcılar’da yol üzerinde bulunan minibüs ve otobüs hatlarının sebep olduğunu görüyoruz. Her akşam eve giderken iki şekli de tercih etsen işkence oluyor. Artık yeter 1.5 senedir çektiğimiz işkence.

Metrobüse özel þikayet sitesi kuruldu

Kaynak : evrensel.net

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.