Rayhaber Karabük Haber Sitelerinde Konu Oldu (Özel Haber)

RayHaber Dergisinin Sahibi Levent Özen,KBÜ’de Raylı Sistemler Paneline Katıldı : Özen Teknik Danışmanlık Medya Grubu olarak yayın yapan 5 web site ve 3 dergiyle Türkiye’deki demiryolu sektörünün nabzını tutan Levent Özen KBÜ öğrencileriyle buluştu.


RayHaber Dergisi sahibi Levent Özen 1969 yılı Ankara doğumlu. 20 yıldır demiryolu sektöründe çalışan Levent Özen, ÖDTÜ Fizik bölümü mezunu. Öğrenciyken demiryolu sektöründe çalışmaya başlayan Levent Bey, raylı sistemler teknik danışmanlığı yapan bir şirketinde sahibi. Raylı sistemlerde medyanın önemi hakkında bilgiler vermek üzere panele katılan Levent Özen öğrencilere oldukça aydınlatıcı bilgiler verdi.
Internet Dünyasındaki hızlı gelişmeler ve web 3.0 devrimi ile birlikte hayatımızı değiştiren 5 ana unsurdan bahsedildi:

Bloglar
Facebook
LinkedIn
Twitter
Youtube

Örneklerle anlatılan her konu tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin dikkatini çekti. On adımda yapılması gerekenler ise şunlar:

  1. Gelecekteki yapacağınız mesleği tam olarak planlayın.
  2. Plan için yapmanız gerekenleri yazın.
  3. Bu meslekle ilgili tüm haber kaynaklarını takibe alın.
  4. Markanızı yada unvanınızı belirleyin.
  5. Zamana yatırım yapın.
  6. RAHATLAYIN! (İşin %50’si bitti)
  7. Düzenli çalışmaya kendinizi alıştırın.
  8. Sosyal olun.
  9. PAYLAŞIN
  10. DUYARLI OLUN

Aslında kısa bir başarı hikayesi anlatıldı. Çünkü Levent Özen kısa zamanda sektörel yayıncılıkta önemli konuma gelen RayHaber markasının da nasıl oluşturulduğu hahkkında kısa ipuçları verdi.2012 yılı başında internet üzerinden yayın hayatına başlayan RayHaber, 1 yıl sonra Türkçe ve İngilizce olarak Türkiye’nin demiryolu dergisini çıkardı. 2 ayda bir yayınlanan bu dergi yanında, RaillyNews adında İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Rusça olarak yayınlanan uluslararası bir derginin de sahibi.Şirket bünyesinde medya grubu olarak web ve dergiler Türkiye demiryolu sektörü için haber yayınlayan bir grup. RAYHABER, RaillyNews, Rayİhale, TeleferikHaber ve RayTürkiye ile her gün binlerce kişi demiryolu sektörünü takip ediyor. Karabük’te demiryolları hakkında daha bilimsel paneller yapılacak

Türkiye’de ilk defa kurulan Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü tarafından Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonuyla TCDD 2. Bölge Müdürlüğü, Lojistik Müdürü Vedat Vecdi Akça, Ansaldo STS, Sinyalizasyon Mühendisi/Proje Mühendisi Yunus Emre Teke, Özen Teknik Danışmanlık, Raylı Sistemler Teknik Danışmanlığından Levent Özen, Siemens A.Ş. Türkiye, Raylı Sistemler Otomasyon İş Birimi Müdürü Barış Balcılar, KARDEMİR A.Ş. Kalite Yönetim Müdürü Osman Yazaroğlu, Ostim OSB Teknoloji Merkezi ve Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesinde (ARUS) Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş ve Durmazlar A.Ş. Raylı Sistemler Projeler Yöneticisi Sunay Şentürk’ ün katılımıyla Raylı Sistemler paneli gerçekleştirildi.Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ile Üniversite Akademik Personeli ve Öğrenciler katıldı. İki oturum şeklinde gerçekleşen panelde Panel Başkanlığını Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İsmail Esen yaptı. Birinci oturumda ilk sözü TCDD 2. Bölge Müdürlüğü, Lojistik Müdürü Vedat Vecdi Akça aldı. Türkiye’de ilk defa ilklerin Üniversitesi olan Karabük Üniversitesi’nde Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümünün açıldığını vurgulayan Vedat Vecdi Akça; “ Önceki yıllarda demir yolu ulaşımı kullanımı % 40 iken 2012 yılının son verilerine göre bu oran maalesef % 2- % 5 seviyesine düşmüştür. Son 10 yılda TCDD, hızlı trenleri modernize ederek yatırımlar yapmakta ve bu yatırımların sonucunda hızlı, güvenli ve rahat olan bir ulaşım sistemini kullanacağız. Karabük Üniversitesi, Raylı Sistemler Mühendisliğini Bölümünü açarak ilk mezunlarını verecektir.Türkiye’ de de ilk Raylı Sistemler Mühendisleri olacaklardır.

“Kardemir’ de Ray Üretimi” adlı sunumunu gerçekleştiren KARDEMİR A.Ş. Kalite Yönetim Müdürü Osman Yazaroğlu; “ KARDEMİR olarak bu gelişmeden gurur duyuyoruz. Türkiye’ de ilk demir çelik fabrikası olma özelliğine sahip bir kuruluşuz. Ayrıca ray üreten tek kuruluşuz ve birçok kuruluşun kurulmasına katkı sağlamaktayız. Bunların yanında Karabük Üniversitesiyle birlikte Türkiye’nin tek ray test merkezini kurarak üretilen demirlerin testlerini burada yapacağız. Böylelikle dışa bağımlı olmaktan da kurtulacağız. Karabük’ te demiryolu malzemelerin hepsini yaparak, test merkezimizle birlikte Karabük’ ü üretim merkezi haline getirmek hedefimizdir. Bu panele katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Kaynak : WEB:www.haberyenice.net

 


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar