Samsunda 5 yeni tramvay aracı için 2. etap çalışmaları başladı (Foto Galeri)Samsunda 5 yeni tramvay aracı için 2. etap çalışmaları başladı
CNR (Çin) firması tarafından üretilen 5 adet Hafif Raylı Sistem aracının tasarım etabının tamamlanmasının ardından tramvaylar için 2. Etap başladı.

08 Mayıs Çarşamba günü itibarı ile Samulaş A.Ş’ye konuk olan CNR firması ve Samulaş A.Ş. mühendisleri arasında, tasarımı tamamlanan tramvayların mevcut sisteme entegre edilebilmesi için gerekli teknik paylaşımların yapılacağı 2. Etap toplantıları 3 gün sürecek. Görüşmeler esnasında, yapılacak olan yeni tramvay çalışmaların detayları hakkında CNR firması tarafından bilgilendirme sunumları yapılarak üretim aşamasının sorunsuz şekilde tamamlanması planlanmaktadır.

CNR ile yapılan toplantılara, Çin’ den Gelen 8 kişilik mühendis ve teknisyen katılırken Samulaş ise İşletme Müdürü Ziya Kalafat, Sinyalizasyon Bakım Şefi Eda Arlı, Mekanik Bakım Şefi A. Erdal Meriç ve Elektrik Bakım Şefi Ümit Bostancı ile toplantılarda temsil ediliyor.

Samsunda 5 yeni tramvay araci1

Kaynak : www.samsun.bel.tr

 

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.