Şanlıurfa metrobüs ihalesi nihayet yapılıyorŞanlıurfa metrobüs ihalesi nihayet yapılıyor
Daha önce SANLIURFA.COM’un duyurduğu metrobüs ihalesi nihayet yapılıyor. Şartnamesi hazırlanan Metrobüs ihalesinin 20 Haziran günü yapılacak. 8 tane hem elektrikle hem mazotla çalışabilecek metrobüs ihalesi 30 milyon liraya mal olacak.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Metroya alternatif olarak tasarladığı projesi seçimden önce hizmete girecek. Balıklıgöl-Abide arası çalışacak metrobüs hattı gelecek yıl yeni alınacak metrobüslerle Karaköprü-Yenice, TOKİ Osmanbey kampüsü arasında hizmet ağı genişleyecek.

Metrobüs için farklı yol yapımı da devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Balıklıgöl-Abide arası alternatif yol için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Belediyesi bunun için Merkez Ortaokulunu yıkarak yol güzergahı belirledi. Atatürk Bulvarının tek şeridini Metrobüse ayıran Belediye, Abide Balıklıgöl arası yol güzergahını tamamlarken, Gelecek yıl için Karaköprü Nar kavşağına kadar olan güzergahın projesini de çıkardı.

Metrobüs Balıklıgöl-Abide arasını 15 dakikada alacak. 160 yolcu kapasiteli Metrobüsler için Divanyolu trafiğe kapatılacak.

sanliurfa-metrobus-ihalesi-nihayet-yapiliyor

Kaynak : sanliurfa.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.