Taksim’e çıkış yok !Taksim’e çıkış yok ! : İstanbul Taksim’de 1 Mayıs kutlamasına yasak kesinleşti. Çevre yollar kapatıldı. Metrobüs, vapur, motor, deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Bazı metro istasyonları da bugün kapalı.

Taksim’de 1 Mayıs kutlaması yasaklanan İstanbul’da bugün hayat duracak. Tüm metrobüs ve vapur seferleri iptal edildi. Metrobüsler saat 05.00’den, vupurlar da 06.00’dan itibaren çalışmayacak. Deniz otobüsleri ve motorları Anadolu yakasından, Avrupa yakasına yolcu taşımayacak.Taksim’deki nostaljik tramvay ve tünel seferleri de iptal edildi.

Tramvay ve otobüs duraklarındaki camlar kırılmaması için tek tek çıkartıldı. Kabataş-Taksim arası çalışan finüküler sistemi ve Şişhane-Taksim ve Levent-Taksim istasyonları arasında çalışan metro seferleri de saat 06.00’dan itibaren iptal edildi. İDO’nun Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na yolcu seferleri de yapılmayacak. İstanbul Emniyet’inden yapılan duyuruya göre, Mecidiyeköy Ortaklar’dan itibaren Halaskargazi, Cumhuriyet, Yedikuyular, Sıraselviler, Gümüşsuyu Taşkışla, Taşkışla Tünel, Rumeli ve Abdulhak Hamit caddeleriyle Tarlabaşı Bulvarı trafiğe kapalı. Bugün 06.00’dan itibaren Kabataş-Taksim finüküler sistemi, Şişhane-Taksim ve Taksim Hacıosman arası çalışan metronun Şişhane-Taksim ve Levent-Taksim istasyonları arası seferleri iptal edildi. İDO’nun Anadolu’dan Avrupa Yakasına yolcu seferleri, (Avrupa Yakasından Andolu Yakasına yolcu seferleri hariç) yapılmayacak. Aynı gün 05.00’ten itibaren tüm metrobüs seferleri de iptal edildi.

Kaynak : Sabah