TCDD Konya Buğday Pazarı Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi Yapım ihalesi ile ilgili olarak bu yıl içinde ilan yapılması bekleniyorT.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nın Konya Buğday Pazarı Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; uygulama projeleri TH İdil Mimarlık firması tarafından hazırlanan projenin yapım ihalesine bu yıl içinde çıkılması planlanıyor. İhale hazırlık çalışmalarına başlandığını belirten yetkililer, çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınmasından sonra ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif isteneceğini kaydettiler.Projenin yaklaşık 40 milyon liraya mal olması bekleniyor.

Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 680.066,00 lira olarak belirlenen Konya Buğday Pazarı YHT Garı Uygulama Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alımı ihalesini kazanan TH İdil Mimarlık firması ile 348.400 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı.

Konya_yht_gar

Kaynak : Yatırımlar

Reklamlar1 Comment

  1. KONYA eski buğday pazarında ki alan hızlı kamulaştırılmaya alındı kabul peki buradan neden bu kadar fazla kar edilerek insanlar mağdur edildi bu şekilde proje tamamlama başarı sayılmaz yazıklar olsun adaletin simgesiyiz diye başımızda duran şahıslara içiniz nasıl rahat 220 aileyi mağdur edip komik miktarda para teklifi edip gururlarını kırdığınız için hemde çiftçi emekçi ailelere yapılmasını esefle kınıyorum .

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.