TGC Gaziantepte Gazetecilere Yapılan Saldırıyı KınadıTGC Gaziantepte Gazetecilere Yapılan Saldırıyı Kınadı
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Gaziantep Lojistik Müdürlüğü’nde çıkan yangını Haber yapmak için bölgeye giden gazetecilerin görevlilerce darp edilmesini kınadı. Halkın gerçeklerden Haberdar olma hakkına hizmet eden gazetecilere yönelik saldırılara her gün bir başkasının eklenmesinin şeffaf demokrasi anlayışına aykırı olduğuna işaret eden TGC Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı. Açıklamada şunlara yer verildi:

“Gaziantep’te TCDD Gaziantep Lojistik Müdürlüğü içinde bulunan bir vagonda yangını görüntülemek isteyen Doğan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı muhabirlerinin özel güvenlik görevlilerinin saldırısına uğramasını şiddetle kınıyoruz. Gazetecinin görevi halkın Haber alma hakkına hizmet etmektir. Bu saldırıyı halkın bilgi edinme hakkına yapılmış çirkin bir saldırı olarak niteliyoruz. Meslektaşlarımızın görevlerini yerine getirmelerini engellemekle yetinmeyerek can güvenliklerini de tehdit edenlerin cezasız kalmamasını istiyoruz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı saldırganların yakalanarak adalete teslim edilmelerini sağlamaya çağırıyoruz. Saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz.

TGC Gaziantepte Gazetecilere Yapilan Saldirıyi Kinadi

Kaynak : www.haberfx.net

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.