ADARAY seferleri 29 Ekimden sonra Sapancaya uzayacakADARAY seferleri 29 Ekimden sonra Sapancaya uzayacak
Büyükşehir Belediyesi’nin Arifiye’ye kadar işlettiği Adaray seferleri, 29 Ekim’den sonra Sapanca’ya uzayacak. YHT’nin devreye girmesi ile Adaray şehir ve istasyon arasında köprü olacak.

SAPANCA’YA GİDECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan hafif raylı sistemi, 29 Ekim 2013 tarihten sonra Sapanca ilçesine seferlere başlayacak. Konu ile ilgili Adapostası’na konuşan TCDD Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre, hızlı tren çalışmaları nedeniyle Arifiye – Sapanca arası tren hattında yol çalışmaların devam ettiğini ve bu çalışmaların 29 Ekim 2013 tarihinde bitmesinin hedeflendiğini belirtti.

29 EKİM SONRASI

Töre, “TCDD ile Büyükşehir Belediyesinin hafif raylı sistem projesi Adapazarı-Arifiye ve Sapanca olarak belirlendi. Şuan Adapazarı Arifiye hattı çalışıyor. Sapanca’da ise Hızlı tren için yol çalışmaları yapılıyor. 29 Ekim 2013’den sonra hem hızlı tren hem de Adaray aynı hatların üzerinde hizmete başlayacaktır. Yani Adapazarı –Sapanca hafif raylı sistemi 29 Ekim 2013 sonrasında gerçekleşecek” dedi.

RAYLI SİSTEM

Konu ile ilgili konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan ise Sapanca’ya uzanması planlanan hat ile ilgili, “Şu an böyle bir çalışmamız var. Sakarya’nın ilk raylı sistem hattında Arifiye ilçesine kadar seferler düzenliyoruz. Bunun Sapanca’ya kadar uzanması gündemde. Bununla ilgili görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.

SİSTEM VERİMLİ ÇALIŞIYOR

Turan şöyle devam etti: “Sakaryalıları raylı sistemin konforu ile tanıştırdık. Şu an sistem son derece verimli bir şekilde çalışıyor. Adaray sistemi bizim fakat hat TCDD’nin olduğu için seferlerin Sapanca’ya kadar gitmesi onların ukdesinde. Seferlerin Sapanca’ya kadar gitmesi konusunda gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Amacımız Adaray’ı Sapanca’ya kadar götürerek raylı sistemin rahatlığından daha fazla insanımızın faydalanması.

Kaynak : www.sapanca.com.tr

 

Reklamlar