Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesinde alt yapı çalışmaları yüzde 90 tamamlandıAnkara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesinde alt yapı çalışmaları yüzde 90 tamamlandı : TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, Yüksek Hızlı Tren projesine ilişkin, “Alt yapı çalışmalarımızın yüzde 90’ı üzerinde çalışma tamamlanmış durumda olup üst yapı olarak da balanslı ve kataner direklerimiz dikilmeye başlandı.” dedi. Apaydın, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesi 2. etap Köseköy Vezirhan arası inşaatının Sapanca-İzmit arasında yapılan düzenlemelerinde gelinen noktayı yerinde görmek için Kocaeli’nin Kartepe ilçesine geldi. Apaydın’a, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Arat, Demiryolu Yapım Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Murtazaoğlu, yüklenici firma olan CİB yetkilileri eşlik etti.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Apaydın, şunları kaydetti: “Ankara-İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren projesinin 2.etabı olan bu kısımda, özellikle Sapanca-İzmit kapsamı arasındaki yapılan inşaatları yerinde görmek için bir ziyaret gerçekleştirildi ve yapılan çalışmaları yakından inceliyoruz. Alt yapı çalışmalarımızın yüzde doksanı üzerinde çalışma tamamlanmış durumda olup üst yapı olarak da balanslı ve kataner direklerimiz dikilmeye başlandı. Belediye başkanımızla da yaptığımız görüşmede bölgede yapılması düşünülen düzenlemeleri gözden geçirdik. İhtiyaç olan alt yapı ile ilgili tespitleri değerlendirdik. Bu konuyla ilgili gerek çevreye verilen bir takım ulaşımla ilgili olumsuz etkilerin giderilmesiyle alakalı bütün detayları görüştük. İnşallah Ağustos ayı gibi de işin yoğun kısmı bu bölgede bitecek. Vatandaşlarımızdan kısa bir süre daha sabır istiyoruz.”

Öte yandan, projenin Sapanca İzmit kapsamındaki Kartepe geçişindeki çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, özellikle ilçe halkının duyduğu rahatsızlıkları gidermek için de ayrı bir çaba göstermekte. YTH çalışmaları sırasında Kartepe halkının duyduğu rahatsızlığının önüne geçmek için TCDD yetkilileri ile ikili görüşmelerde bulunan Karabalık, geçtiğimiz hafta İstanbul’a gitmişti. Başkan Karabalık, halkının yaşadığı sıkıntının yerinde görülmesi için yetkilileri ilçeye davet etmişti.

yht202

Kaynak : TimeTurk

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.