Ankara M4 metro hattı ve yeni gar bağlantı hattı elektromekanik işler ihalesi için ilan yapılması planlanıyor

Ankara M4 metro hattı ve yeni gar bağlantı hattı elektromekanik işler ihalesi için ilan yapılması planlanıyor : Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, Ankara Metroları Projesi kapsamındaki Tandoğan – Keçiören (M4) metrosu ve yeni gar bağlantı hattı arası elektromakenik işler ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleye ait yaklaşık maliyet ve şartname hazırlık çalışmaları sürdürülüyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınmasından sonra Temmuz – Ağustos ayında ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif isteneceğini kaydettiler.

İhaleye ait şartnameler ilanların yayımlanmasından sonra bedeli karşılığında Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Kaynak : Yatırımlar

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.