Erzurum Valisi Altıparmak hızlı tren konusunda kafaları karıştırdı

Erzurum Valisi Altıparmak hızlı tren konusunda kafaları karıştırdı
‘İş’le Buluşmalar’ın 33’üncü toplantısı Erzurum’da yapıldı. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Erzurum’un Doğu Anadolu Bölgesi’nin cazibe merkezi haline geldiğini belirtirken, ETSO Başkanı Lütfü Yücelik, bankaların para toplayıp kredi kullandırmaktan vazgeçmelerini ve karlarını KOBİ’lere aktarmalarını istedi.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak’ın İş Bankası tarafından düzenlenen ‘İş’le Buluşma’ toplantısında hızlı trenle ilgili yaptığı konuşma kafaları karıştırdı. Bir süreden beri ‘Hızlı tren Erzurum’a gelmeyecek’ dedikodularının yayıldığı kentte Vali Altıparmak’ın “Erzincan’a kadar uzanan hızlı tren, inşallah Erzurum’a da uzanır. Uzanmasa dahi fevkalade bura için bir çıkış kapısı olacağını düşünüyorum” şeklindeki açıklaması soru işaretleri uyandırdı.

Kaynak : www.gazeteguncel.com

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar