Hani YHT’de merkez olacaktıkHani YHT’de merkez olacaktık
Dün Kalkınma Bakanlığı tarafından açıklanan demiryolu yatırımları ile ilgili olarak ayrıntılı bir haberi sizlerle paylaşmıştık. Haberimiz özellikle ben de büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Çünkü demiryolu hattı üzerinde bir yılı aşkın haber yapan bir gazeteciyim ve YHT hattı noktasında Eskişehir’in merkez olacağına yönelik bugüne kadar o kadar çok söz ve açıklama duydum ki bunu da sürekli haberleştirdim.
Hatta Eskişehir’de her 6 dakikada bir YHT hattından YHT geçeceğini bile üst düzey yetkililerin ağzından yazdım. Ancak kalkınma planı açıklanınca olayın aslında hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı. Tam bunları düşünürken AK Parti Kütahya Milletvekili Kinay2in ağzından bir açıklama içimi biraz da olsa rahatlattı. Kinay, “YHT Projesi kapsamında İstanbul’un İzmir’e bağlanabilmesi için Eskişehir–Kütahya–Afyonkarahisar arasındaki 140 kilometrelik hattın yapımı yeterli olmaktadır” dedi.
Umarım bu açıklamanın peşinden gidilir ve son zamanlarda sıkça görmeye alışık olduğumuz üzere Kütahya-Eskişehir işbirliği bu projede de hayata geçirilir. Çünkü bu proje daha önce verilen sözlerin doğruluğu için de önem arz ediyor.
Yoksa gerçekten de kendimizi kandırılmış hissedeceğim.

yeni-hizli-tren-icin-samsunun-adini-anmamisKaynak : www.2eylul.com.tr

 

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.