Karasu’da liman ve demiryolu eş zamanlı bitirilecekKarasu’da liman ve demiryolu eş zamanlı bitirilecek : Vali Mustafa Büyük, Liman ve demiryolunun birbirini tamamlayan yatırımlar olduğunu belirterek “Öyle sanıyorum ki her ikisi de aynı zamanda tamamlanacaktır” dedi.

25 Haziran Salı günü çeşitli ziyaret ve incelemeler için Kaynarca üzerinden Karasu’ya gelen Vali Mustafa Büyük Kaymakam Şafak Gürçam ve Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu tarafından Acarlar Longozu’nda karşılandı. Bir süre burada dinlenen Büyük daha sonra Hükümet Konağı’na geçti. Kaymakamlık makamında daire müdürleri, İl Genel meclisi Üyeleri ve muhtarlarla sohbet eden Mustafa Büyük Karasu’ya yapılan iki büyük yatırım Liman ve demiryolu ile ilgili bilgiler verdi. Her ikisinin de birbirini tamamlayan yatırımlar olduğunu işaret eden Büyük “Dolayısıyla eş zamanda bitirilmesi akla yakın bir olasılık. Demiryolu ihalesi yeniden yapılacak. Bu nedenle limandaki gecikmeyi normal karşılamak gerekir” dedi. Toplantıda hazır bulunan Gazi Metal’in sahibi Mehmet Gazioğlu’ndan yatırımın son durumu hakkında bilgi alan Vali Büyük gezi programında OSB’nin de yer aldığını kaydetti.

HASTANE VE MOBESE

Kaymakam Şafak Gürçam da yaz sezonunun başladığını ve idare olarak gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti ve ilçedeki yatırımlarla ilgili kısa bilgi verdi. Yeni hastane binası inşaatında bazı sorunlar bulunduğuna dikkat çeken Gürçam yüklenici firmaya Aralık ayına kadar süre verildiğini, ancak yine de bitirilmesi anlamında ümitli olmadığını anlattı. Gürçam ayrıca mobese sisteminin Karasu için hayati bir önem taşıdığına işaret etti. Kaymakam Gürçam, sahilde görev yapan cankurtaranlara iki yeni jet ski alınacağı bilgisini verdi.

YOLLAR

TOKİ inşaatlarında gecikmelerin doğal karşılanması gerektiğini söyleyen Vali Büyük, buna rağmen hastane binasının bir an önce bitirilmesi için gerekenlerin yapılacağına vurgu yaptı. Vali Büyük, yol çalışmaları ile ilgili şöyle konuştu: “Bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor. Kandıra, Kaynarca, Karasu, Kocaali ve Akçakoca güzergâhın çalışmalar sürüyor. Bu yol tamamlandığında Karadeniz Sahil Otoyolu gibi üçüncü köprüye bağlanan bir konuma gelecek. Karasu liman ve demiryolunu da kattığınızda lojistik bir merkez olma yolundadır.”

Vali Büyük daha sonra belediyeyi ziyaret etti. Başkan belediyenin imar çalışmaları hakkında Vali Büyük’e bilgi verdi. İspiroğlu ayrıca Katı atık Projesi konusunda destek beklediklerini anlattı. Vali Büyük belediye ziyaretinin ardından sırasıyla OSB ve Adatepe okul inşaatında incelemelerde bulundu.

karasu_liman_demiryolu

Kaynak : KarasuHaber

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.