Mudurnu Belediye Başkanı Yüksek Hızlı Tren Projesi hakkında konuştuMudurnu Belediye Başkanı Yüksek Hızlı Tren Projesi hakkında konuştu
Mudurnu Belediye Başkanı İnegöl: “Hızlı tren, hem ulaşımı rahatlatma açısından hem de turizmin canlanması açısından ‘bölgeye büyük destek verir’ diye düşünüyorum”

Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin ulaşımı rahatlatması ve turizmi canlandırması açısından bölgeye büyük destek vereceğini söyledi.

İnegöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca Ankara-İstanbul arasında yapılacak yüksek hızlı tren çalışmasının bölgeye büyük katkı sağlayacağını belirterek, ekiplerin bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü anlattı.

Bolu’nun turizm bölgesi olduğunu hatırlatan İnegöl, şöyle konuştu:

“Hızlı tren istasyonlarının bulunduğu yerlerden insanlar araçlarıyla karayollarını işgal etmeden, trafik yoğunluğunu artırmadan, çantasını ve valizini alarak yola çıkar. Otomobil ile uzun sürecek yolu kısa sürede tamamlar ve Mudurnu’da iner. Buradan Abant’a girmek isterse Abant’a, Kartalkaya’ya gitmek isterse oraya rahat şekilde gidebilir. Hızlı tren, hem ulaşımı rahatlatma açısından hem de turizmin canlanması açısından ‘bölgeye büyük destek verir’ diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

İnegöl, Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin eski İpek Yolu’nu da harekete geçireceğini anlatarak, “Biz bu bölgenin canlanması için bir istasyon istiyoruz. Bunun için girişimlerimiz oldu. Burada istasyonun olması eski İpek Yolu hattının da canlanmasını sağlayacaktır” diye konuştu.

yht

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.