Ödemiş’in Üç Eylül Mahallesi, Demiryolu Yaya Alt Geçidine KavuşuyorÖdemiş’in Üç Eylül Mahallesi, Demiryolu Yaya Alt Geçidine Kavuşuyor
Devlet Demiryolları’nın Ödemiş-Torbalı arasında yaptığı ray yenileme çalışmaları çerçevesinde Ödemiş’te demiryolu çevresine monte ettiği demir korkuluklar nedeniyle adeta ortadan ikiye bölünen Üç Eylül Mahallesi, demiryolu yaya alt geçidine yakında kavuşuyor.

Korkuluklar nedeniyle sağlık ocağı, mahalle evi ve okul gibi kurumların yer aldığı Kantarcı mevkiine geçmekte güçlük çeken ve eski istasyon bölgesine kadar yürümek zorunda kalan Üç Eylül Mahallesi sakinlerinin alt geçit talebi sonrası başlatılan çalışmalar sonucunda geçtiğimiz günlerde Tcdd 3. Bölge Müdürlüğü’nde ihale yapıldı.

Köprü Sokak yakınlarında inşa edilecek alt geçit için ihalenin ardından itiraz süreci beklenirken, yer tesliminin 5 Temmuz’da yapılacağı öğrenildi. Temmuz ayı ile birlikte başlayacak yaya alt geçidi çalışmalarının Ağustos ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Konunun yakından takipçisi olduklarını ve halkın talebini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a da ilettiklerini belirten AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Mahmut Badem, “Sayın Bakanımızın da ilgileri sonrası Tcdd 3. Bölge Müdürlüğü’nce gerekli keşifler yapılarak ihaleye çıkıldı. İhale ile ilgili sözleşme sürecinin ardından 5 Temmuz’da yer teslimi yapılacak. Yüklenici firma bir ay içinde çalışmalarını tamamlayacak. Tren seferlerinin aksamaması adına çalışmaların gece yürütülmesi söz konusu. Halkımızın ilgi ile istediği yaya alt geçidi için ilk kazma Temmuz’da vurulacak diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Vatandaşların karşıya geçebilmek için zaman zaman demir korkulukların üzerinden bile atladığına dikkati çeken Üç Eylül Mahallesi Muhtarı Bekir Uşaklı da, yaya alt geçidinde çalışmaların kısa süre içinde başlamasının çok sevindirici olduğunu kaydetti. Uşaklı, “Mahallemizin adeta ortadan ikiye bölünmesine yol açan bariyerler, demiryolu ve yaya güvenliği için çok önemli. Ancak mahalle sakinlerimizin sağlık ocağı, okul gibi kurumlara gidişi konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Yol uzamak durumunda kalıyor. Bundan önce bununla ilgili halkımızın taleplerini ilgililere iletmiştik. Haklı talebimiz sonrasında ihale aşaması da geride kaldı. Temmuz ayında ilk kazmanın vurulacağı anı heyecanla bekliyoruz. Mahallemiz adına büyük önem taşıyan bu geçitle yakından ilgilenen başta Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Tcdd yetkililerine AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut Badem’e, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Ali Hadim’e teşekkür ediyoruz” dedi.

demiryolu-yaya-altgecit

Kaynak : Haberler

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.