Raytestte Sertifika Heyecanı

Raytestte Sertifika Heyecanı
TÜRK DEMİRYOLU SEKTÖRÜNDE MESLEKLER SERTİFİKALANDIRILIYOR..BAKAN YILDIRIM, TREN MAKİNİSTİ ULUSAL MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI’NI BAŞARIYLA GEÇENLERE, BELGELERİNİ DAĞITACAK…

TCDD’yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (TCDD Vakfı), Raylı Ulaştırma Sistemleri ve Sanayicileri Derneği (RAYDER) ile Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) işbirliğinde Ankara’da kurulan RAYTEST’in Tren Makinisti Ulusal Yeterlilik Sınavı’nı başarıyla geçen makinistler, yeterlilik belgesini alıyor.

Makinistlere sertifikalarını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım verecek. Sertifika töreni, Ankara Gar Kompleksi içerisinde yer alan Kule Restoran’da 18 Haziran 2013 tarihinde saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

RAYTEST, DEMİRYOLCULARIN SINAV VE BELGELENDİRME FAALİYETLERİNİ YÜRÜTECEK

Demiryolu sektörünün kalifiye ve sertifikalı personel ihtiyacını karşılamak, sınav ve personel belgelendirme faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla; TCDD’nin iştirakçi olarak yer aldığı RAYTEST, TCDD Vakfı, RAYDER ve DTD işbirliğinde 02 Mart 2013 tarihinde kuruldu. AB’nin de destek ve 277.458 Euro hibe kredi verdiği proje kapsamında, 18 mesleğin ulusal standartları belirlendi. Ulusal yeterlilikte tanımlanan kriterlere göre sınav düzenleyen RAYTEST, demiryolcuların sınav ve belgelendirme faaliyetlerini gerçekleştirerek sektörün gelişimine katkı sağlıyor.

Kaynak : www.tcdd.gov.tr

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar