TCDD 1. Bölge Arifiye – Karaçam Demiryolu Altyapı Projesi Yapım ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı

TCDD 1. Bölge Arifiye – Karaçam Demiryolu Altyapı Projesi Yapım ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı : T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi 1. Bölge Emlak ve İnşaat Müdürlüğü’nce 31 Ocak 2013 tarihinde teklifleri toplanan, Arifiye (129+623) Karaçam (138+700) arası 9 Km Yeni 2. Hat Demiryolu Altyapı Yapım İşi ihalesi sonuçlandı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleyi 12.239.600 lira teklifi ile Güneş Yol İnşaat – Ömer Akif Yazıcıoğlu ortak girişimi kazandı.

Yaklaşık maliyeti 20.462.278,41 lira olarak belirlenen ihaleyi kazanan ortak girişim ile 06 Haziran 2013 tarihinde sözleşme imzalandı.

Kaynak : Yatırımlar

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.