Türk şirketi Rusya’da dev lojistik merkezi kuruyorTürk şirketi Rusya’da dev lojistik merkezi kuruyor : Türk DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye ait Kemipex ZAO şirketi, Rusya’nın Kostroma bölgesinde dev lojistik merkezi kuruyor. Merkezde boya ürünlerinin çeşitli bölgelere taşınması öngörülüyor.

Türk DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye ait Kemipex ZAO şirketi, Rusya’nın Kostroma bölgesinde dev lojistik merkezi kuruyor. Merkezde boya ürünlerinin çeşitli bölgelere taşınması öngörülüyor.

Kostroma Bölge Valiliği’nden yapılan açıklamada, Türk şirketinin 21,6 milyon (yaklaşık 657 bin dolar) ruble değerinde bölgede lojistik merkezi inşa edeceği kaydedildi. Konuyla ilgili Kostroma Bölge Valisi Sergey Sitnikov ve Kemipex ZAO şirket yöneticileri arasında sözleşme imzalandı.

PROJEYİ İŞ BANKASI FİNANSE EDECEK

Valilik açıklamasında, “Yatırımın hacmi 21,6 milyon rubleden fazla olacak. Bu projeyi Türkiye’nin dev özel bankası İş Bankası finanse etmeyi planlıyor. 2013 yılında Kostroma bölgesinde şirketin (Kemipex) temsilciliği de açılacak.” bilgisi verildi.

Lojistik merkez üzerinden Kostroma, İvanovo, Vologoda ve Kirovski bölgelerine boya ürünlerinin sevkiyat yapılacağı kaydedildi. İkili anlaşmaya göre, merkezde çalışacak yüksek kalifiyeli personel için Kostroma Devlet Ziraat Akademisi’ne bağlı bir eğitim merkezi de faaliyet gösterecek. Valilik, açılacak lojistik merkezinin bölgenin ekonomik atmosferine olumlu etki yapacağını da vurguladı.

Kemipex ZAO, 1996 yılından itibaren Rusya piyasasında faaliyet gösteriyor. Rus basını, “DYO kurumu satış kapasitesine göre dünyanın 23., Avrupa’nın 10. ve Türkiye’nin ise birinci şirketi.” ifadelerine yer verdi.

lojistik-merkez8

Kaynak : HaberYurdum

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.