YHT inşaatının hafriyatını yapan şirketin taşeronu İzaydaş’ta kirli işler

YHT inşaatının hafriyatını yapan şirketin taşeronu İzaydaş’ta kirli işler
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yan kuruluşu olan katı ve tehlikeli atıkların bertarafından sorumlu İzaydaş’tan pis kokular geliyor. İl Jandarma Komutanlığının düzenlediği operasyonda 5’i İzaydaş’ta görevli toplam 15 kişi, çevreyi kirletmek, tehdit, şantaj gibi suçlamalarla gözaltına alındı.


İZİNSİZ HAFRİYAT DÖKÜMÜ

İddialara göre, Yüksek Hızlı Tren inşaatının hafriyat işini yapan şirketin taşeronu olan alt şirket, tren yolu inşaatından kaldırdıkları hafriyatı ilimizin çeşitli yerlerine izinsiz olarak döktükleri belirtiliyor. İnşaat atıklarının gelişigüzel ve izinsiz döküldüğünü tespit eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerini de tehdit ettikleri ileri sürülen kişilere karşı jandarma operasyon yaptı.

KAMYON SAYISI FAZLA GÖSTERİLMİŞ

İddialar bununla da bitmiyor. Edinilen bilgiye göre, İzaydaş’a giren 10 kamyon hafriyatın İzaydaş’ta görev yapanlar tarafından çok daha fazla sayıda gösterilip, YHT inşaatını yapan ana şirketten yüklü miktarda tahsilat yaptıkları da anlaşıldı. Jandarma, operasyonla ilgili resmi açıklama yapmadı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bu operasyondan haberdar ve müşteki durumda olduğu öğrenildi.

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar