2023 Hedeflerinde Alanya Hızlı Tren Projesi Yer Almıyor2023 Hedeflerinde Alanya Hızlı Tren Projesi Yer Almıyor :Turizm Bakanlığı’nın web sitesinde yayınladığı 2023 hedefleri arasında bulunan Hızlı Tren Projesi’nde Alanya’nın adı bile yok.

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 2011 yılında yaptığı açıklamada, “Antalya-Alanya Hızlı Tren Projesi’ni gerçekleştireceğiz” sözü vermişti. Fakat Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın web sitesinde yayınlanan Hızlı Tren Projesi’nde Alanya yok.

‘ALANYA’YI SİLMİŞLER’

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar, “Ben onların getireceği hızlı trenden bile vazgeçtim. Temeli sular altında yüzen Hastane ve Kuşyuvası Tünel Projesi’ni bitirsinler. AKP’li yöneticiler, Alanya’yı beyinlerinden ve kafalarından silmişler. İstedikleri kadar sözler versinler, yapmadıktan sonra ne işe yarar” dedi.

‘BOŞ VAATLERE TOKUZ’

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş ise “Çok söz verildi ama tutulmadı. Boş vaatlere karnımız tok. Biz AKP’lilerin yapamadığı birçok projeyi biliyoruz. Bunları zamanı ve yeri gelince açıklayacağız. Bunların Hızlı Tren Projesi hayalden ibaret. Kimse projelerin uygulanması için çalışmıyor” şeklinde konuştu.

Turizm Bakanlığı’nın web sitesinde yayınladığı 2023 hedefleri arasında bulunan Hızlı Tren Projesi’nde Alanya’nın adı bile yok. CHP ve MHP’li başkanlar, “AKP’li yöneticiler, Alanya’yı beyninden sildi” dediler

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 2011 yılında yaptığı açıklamada, “Antalya-Alanya Hızlı Tren Projesi’ni gerçekleştireceğiz” sözü verdi. Çavuşoğlu’nun bu sözüne rağmen AKP’li Milletvekili Ömer Çelik’in bakanlığını yaptığı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi web sitesinde, 2023 hedefleri arasında yer alan projeler yayınlandı. Bu projeler arasında Hızlı Tren Projesi yer alıyor. Hızlı Tren Projesi’nin son durağının Antalya oluşu dikkat çekiyor. Hızlı Tren Projesi’nde Alanya’nın olmayışı ise büyük tepki topluyor.
‘SÖYLEMEKLE BU İŞ OLMUYOR’
11 yıllık AKP iktidarı döneminde bakanların, milletvekillerinin, il ve ilçe teşkilatı yöneticilerinin Alanya’ya birçok söz verdiğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Cafer Uyar, “AKP’liler sürekli söz veriyor. Her gün yeni sözler söylüyorlar, ama bu iş söylemekle bitmiyor. Bugüne kadar hangi sözlerini tuttular ki, bugün hızlı treni Alanya’ya getirme sözünü tutarlar mı? Alanya’da onları zorlayan yok. ‘Nasıl olsa Alanyalı bize oyunu verir’ düşüncesiyle hareket ediyorlar. İki çift sözle biz yeniden Alanyalıyı kandırırız diyorlar. Bırakın hızlı treni, kendi temelini attıkları, şuanda da sular altında yüzen Bölge Hastanesi’ni tamamlamalarını istiyoruz. Kuşyuvası Tünel Projesi’ni tamamlamalarını talep ediyorum. Kuşyuvası şuanda kötü bir durumda. Ben onların getireceği hızlı trenden bile vazgeçtim, hastaneyi ve Kuşyuvası Tünel Projesi’ni bitirsinler. AKP’li yöneticiler, Alanya’yı beyinlerinden ve kafalarından silmişler. İstedikleri kadar sözler versinler, yapmadıktan sonra ne işe yarar” dedi.
‘BOŞ VAATLER VERİYORLAR’
CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, AKP döneminde Alanya’ya verilen sözlerin hiç birinin yerine getirilmediğini belirtti. Boş vaatlerle Alanyalının kandırıldığını söyleyen Türktaş, “Çok söz verildi ama tutamadılar. Boş vaatlere karnımız tok. Biz AKP’lilerin yapamadığı birçok projeyi biliyoruz. Bunları zamanı ve yeri gelince açıklarım. Şuanda AKP’nin hedefiyle değil, kendi hedefimiz için çalışıyoruz. Bunların Hızlı Tren Projesi bile hayalden ibaret. Tıp Fakültesi nasıl olduysa, Alanya Hastanesi’nin de durumu aynı oluyor. Kimse projelerin uygulanması için çalışmıyor” şeklinde konuştu.

2023-Hedeflerinde-Alanya-Hizi-Tren-Projesi-Yer-Almiyor

Kaynak : www.yenialanya.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.