Akbulut: Tekirdağ için raylı sistem hayal değilAkbulut: Tekirdağ için raylı sistem hayal değil :AK Parti Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde Tekirdağ’da, mutlak surette büyükşehir belediyesini kazanacaklarını, böylelikle AK Parti iktidarı döneminde kente yapılan hizmetlerin taçlanacağını söyledi.

Trakya Gazeteciler Birliği Başkanı Naci Akyazı’yı ziyaret eden Milletvekili Akbulut, Tekirdağ’da ilk kez Trakya Gazetesi’nin gündeme getirdiği ve TBMM’ye taşınan Karaidemir Köyü sakinlerinin taş ocağı isyanına ilişkin olarak, telefonla aradığı İl Çevre Müdürü’ne konunun incelenmesi talimatını verdi. Büyükşehir Belediyesini almaları halinde Tekirdağ’ın çağ atlayacak hizmet ve projelerle buluşacağını ifade eden Akbulut, “10 yıl önce Tekirdağ’da (sorun) olarak tartışılanlarla bugün konuşulanlar arasında dağlar kadar fark var. Bu kentte ‘Kumbağ kavşağı’ gibi bir sorun çözüme kavuştuysa inanın raylı sistem de hayal değil” dedi.MilletvekiliAkbulut, Tekirdağ’da yapılan icraatların büyüklüğüne dikkat çekerek, “Kumbağ kavşağı çok kişinin ölümüne neden oldu. Kim halletti bunu? Büyükşehri aldıktan sonra göreceksiniz; Raylı sistem, yer altı geçitleri, deniz otobüsü hizmetlerini kazandıracağız bu şehre.” diye konuştu.

Raylı sistemin Tekirdağ için hayal olmadığına vurgu yapan Akbulut, şöyle devam etti: “Bugün burada konuşurken bana (sorun olarak) intikal eden konular; ‘aydınlatmalar’, ‘yeşil dalga sisteminin kurulması’. Bundan 10 yıl önce konuşulan konular bunlar mıydı? (Üniversite isteriz), (Doğalgaz isteriz) deniliyordu, şimdi geldiğimiz konuma bakın. Şükürler olsun.

Akbulut, toplantı sırasında İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz’ı da telefonla arayarak, Akyazı’nın ‘Yeşil Dalga’ önerisinin kurulup kurulamayacağını sordu.

Emniyet Müdürü Yılmaz, telefonda Akbulut’a verdiği bilgide, araçların belli bir hızda gitmeleri halinde, kırmızı ışığa yakalanmadan süratli bir biçimde sahil güzergahından geçerek trafik sıkışıklığını azaltmaya yarayan sistemin Tekirdağ’da kurulabileceğini, bununla ilgili çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Akbulut-Tekirdag-icin-rayl-sistem-hayal-degil

Kaynak : haber.stargazete.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.