Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi İptal edilen Kayaş – Kırıkkale (kesim I) altyapı inşaatı ihalesinin şartname hazırlık çalışmalarına başlanabilmesi için KİK kararının TCDD’ye ulaşması bekleniyorAnkara – Sivas Hızlı Tren Projesi İptal edilen Kayaş – Kırıkkale (kesim I) altyapı inşaatı ihalesinin şartname hazırlık çalışmalarına başlanabilmesi için KİK kararının TCDD’ye ulaşması bekleniyor.

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Kayaş -Kırıkkale Arası Kesim I (V7-V9-V10-V15 Viyadükleri hariç) Altyapı (Km:12+263-74+100) Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yeniden ihale hazırlık çalışmalarına başlanabilmesi için KİK kararının TCDD’ye ulaşması bekleniyor.

Yetkililer, kararın ulaşmasından sonra ihale hazırlık çalışmalarına hız verileceğinin ve en kısa sürede yeniden ihale ilanı yapılacağını kaydettiler.

Bilindiği gibi, Kamu İhale Kurumu (KİK), Yertaş İnşaat – STY İnşaat ortak girişimi ve Söğüt İnşaat
firmasının ihalenin iptal edilmesi ile ilgili yaptığı itirazı reddetmişti. Hatırlanacağı gibi yaklaşık maliyeti 1.601.000,112 lira olarak belirlenen söz konusu ihaleyi 674.960.450 teklifi ile Söğüt İnşaat firması kazanmış ve ihale daha sonra iptal edilmişti. Hatırlanacağı gibi iptal edilen ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Accord
2. Acciona
3. Azer – Özgün İnşaat
4. Doğuş – Gülsan İnşaat
5. Fermak – Nas İnşaat
6. Gülermak – Koçoğlu İnşaat
7. Kolin – Cengiz – Limak – Mapa İnşaat
8. Mürsel – Ermit – Yörük – Cemiloğlu İnşaat
9. Özce – Özkar – Özaltın – NTF İnşaat
10. Seza – Açılım İnşaat
11. Yertaş – STY İnşaat
12. YSE Yapı
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1140/15 Temmuz 2013 (ŞB)

ankara-sivas-hizli-tren-projesi

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.