Bakan Yıldırım 3.Köprü Güzergahı İle İlgili Çıkan Haberlere Açıklık GetirdiBakan Yıldırım 3.Köprü Güzergahı İle İlgili Çıkan Haberlere Açıklık Getirdi :Üçüncü köprü projesinin iptal olduğu yönündeki haberlere Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan açıklama geldi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Boğaz Köprüsü’nün güzergahında bazı yerlerde mecburi sapmalar olduğunu bildirerek, “Mesela kuş yollarına rastladı Riva deresinde. Orada hafif yolu değiştirdik. Kaynak sularına rastlayan bölgeler oldu, değiştirdik. Böyle mecburi ufak tefek değişikliklerin planlara işlenmesi lazım” dedi.

Yıldırım, Bingöl Havalimanı’nın açılış töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bingöl Havalimanı’nın açılmasıyla Türkiye’nin hizmet verilen havalimanı sayısının 51 olacağını ifade eden Yıldırım, “Bugün 12 Temmuz, Bingöl’ün plakası da 12. Bu güzel günde Bingöl’e havalimanı kazandırmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İstanbul’a yapılan 3. Boğaz Köprüsü’nün imar planının iptal edildiğine yönelik çıkan haberlerin sorulması üzerine Yıldırım, bunun tamamen gerçek dışı ve talihsiz bir haber olduğunu söyledi.

Projenin güzergahı ve köprünün yeriyle ilgili herhangi bir yanlışın olmadığını anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

Yanlış yapılan bir iş yok. Düzmece bir haber. Şu var. Köprü güzergahında bazı yerlerde mecburi sapmalar oldu. Mesela kuş yollarına rasladı Riva deresinde. Orada hafif yolu değiştirdik. Kaynak sularına rastlayan bölgeler oldu, değiştirdik. Böyle mecburi ufak tefek değişikliklerin planlara işlenmesi lazım. Yapılan işlem budur. Yoksa köprüyü gelişi güzel yapıyoruz sonra ‘kusura bakmayın, yanlış oldu’, bu ciddiyetsiz bir şey. Maalesef farklı bir işlemi tamamen çarpıtarak, yanlış bir şekilde verilmiştir. Kafa karıştırmaya yönelik bir haberdir.

Ağaçların yanlış yere kesildiği iddialarını da değerlendiren Yıldırım, “Yeşil konusunda gereken hassasiyet gösteriliyor. 400 hektarlık alanda yapılan yol çalışmasına mukabil 6 farklı noktada 1400 hektarlık bölgeyi ağaçlandırıyoruz” dedi.

Bakan Yildirim 3.Kopru Guzergahi İle İlgili cikan Haberlere Aciklik Getirdi

Kaynak : www.ekoayrinti.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.