Banliyö Hatlarının asansörlerini ThyssenKrupp Asansör Türkiye temin edecekBanliyö Hatlarının asansörlerini ThyssenKrupp Asansör Türkiye temin edecek :Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi kapsamında 36 istasyon ve ek binalar için 155 yürüyen merdiven ve 191 asansör, ThyssenKrupp Asansör Türkiye tarafından temin edilecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, İstanbul’daki Marmaray Demiryolu Tüp Tüneli ve Banliyö Demiryolları Toplu Taşıma Sistemi, Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi (BC1), Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi (CR3) ve Demiryolu Araçları Temini (CR2) olmak üzere üçe ayrılıyor.

ThyssenKrupp Asansör, bu projede yaklaşık 65 kilometrelik hattı kapsayan, Avrupa yakasında Halkalı ile Asya yakasında Gebze’yi birbirine bağlayan ve projenin en uzun kısmını oluşturan CR3 Sözleşmesinden sorumlu olacak.

ThyssenKrupp Asansör Türkiye, OHL ve Dimetronic Joint Venture (ODJV) ile imzaladığı sözleşmeye göre 36 istasyon ve ek binalar için 155 yürüyen merdiven ve 191 asansör olmak üzere toplamda 346 ünite temin edecek.

CR3 Sözleşmesi, mevcut iki hatlı demiryolu sisteminin banliyö hattına ilave olarak şehirlerarası hat ve yük treni hattını da içermek üzere üç hatlı bir demiryolu güzergahı teşkil edilecek şekilde komple yenilenmesini içeriyor. CR3 Sözleşmesi kapsamında, 36 istasyon dışında depo, atölye ve yönetim binaları gibi yardımcı binalar da bulunuyor. Hat, BC1 kısmıyla Asya ve Avrupa yakalarında bağlanarak şehrin iki yakası arasında demiryolu ulaşımının aralıksız devam edebilmesini sağlayacak.

Banliyo Hatlarinin asansorlerini ThyssenKrupp Asansor Turkiye temin edecek

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.