Bursa Tramvay hattı Tayyareci Mehmet Ali Caddesi ve Selçukbey Caddesi güzergahıyla Siteler’e kadar uzatılacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tramvay Hattı Projesi Bursa Tramvay hattı Tayyareci Mehmet Ali Caddesi ve Selçukbey Caddesi güzergahıyla Siteler’e kadar uzatılacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nca gerçekleştirilmesi planlanan, “Tayyareci Mehmet Ali Caddesi – Selçukbey Caddesi – Siteler Tramvay Hattı İhalesi” ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor.


Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni yatırım için üst ölçekli imar planı değişikliklerini Meclis Toplantısı’nda onayladı.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer,hazırlanacak projelerin ilk etapta Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) onayına sunulacağını kaydettiler. Ayrıca Kalkınma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı onayına sunulacak olan projenin finansman çalışmaları da sürdürülüyor. Projenin dış kredi veya özkaynaklarlamı gerçekleştirilmesi konusu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Çalışmaların ve gerekli onayların alınmasından sonra hattın yapımı için bu yılın ikinci yarısında ihaleye çıkılması planlanıyor.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1117/04 Şubat 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar