Büyükşehirden Yunuskent Tramvay Durağındaki Ağaç Kesimi ile İlgili Açıklama | Eskişehir (Foto Galeri)Büyükşehirden Yunuskent Tramvay Durağındaki Ağaç Kesimi ile İlgili Açıklama :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Yunuskent tramvay durağında yapılan ağaç kesimi ile ilgili açıklama yaparak, bir zorunluluk yüzünden yaşanan durumun halkın anlayışla karşılaması temenni edildi.

Yapılan açıklamada, Emek- 71 Evler İlave Tramvay Hattı’nda yer alan yeni tramvay durağının yapımı çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından zorunlu olarak ağaç kesimi yapıldığı belirtildi. Çalışma bölgesinden nakil edilmesi mümkün olan ağaçların özel araçlarla sökülerek başka alanlara nakledildiği, formunu ve niteliğini kaybetmiş olan ağaçların ise kesildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Tramvay durağındaki inşaat çalışmaları tamamlanmasıyla birlikte söz konusu durak çevresinde de daha önce mevcut duraklarda yapıldığı gibi peyzaj çalışmaları gerçekleştirilecek ve durak genç ağaçlar dikilecektir. Eskişehir’in yeşil alan bakımından batı standartlarında bir şehir olması için yoğun şekilde çalışan ve başta büyük park alanları ve Porsuk Çayı sahil şeridi olmak üzere, tramvay güzergahlarında, ana caddelerde ve şehrin bir çok bölgesini ağaçlarla donatan Büyükşehir Belediyemizin yeşil alana ve ağaçlara verdiği önem tüm Eskişehir kamuoyu tarafından bilinmekte ve takdir toplamaktadır. Zorunlu haller nedeniyle yapılmak zorunda kalınan ağaç kesimini de halkımızın anlayış ile karşılayacağına inanıyoruz.

durak-icin-agac-kesen-buyuksehir-belediyesi-vatandastan-anlayis-istedi-250430

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.