Çin ekonomisini büyütmek için demiryolu inşası vergi indirim gibi bir dizi tedbirler alıyorÇin ekonomisini büyütmek için demiryolu inşası vergi indirim gibi bir dizi tedbirler alıyor :Dünyanın ikinci dev ekonomisi Çin, düşük büyümeye savaş açtı. Başbakan Li, 23 yılın en düşük hızlı büyümesini desteklemek için kolları sıvadı. Demiryolu inşasından vergi indirimlerine kadar bir dizi tedbir geliyor.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi Çin’den gelen kötü sinyaller hükümeti harekete geçirdi. Çin Başbakanı Li Keqiang, büyüme desteği için kolları sıvadı. Li Keqiang, özellikle merkez ve batı bölgelerdeki demiryolu inşaatını hızlandıracaklarını söyleyerek, 23 yılın en düşük hızında büyüyen ekonomiyi destekleyeceğinin altını çizdi.

VERGİ İNDİRİMİNE ONAY

Çin’de Devlet Konseyi dün Başbakan Li ile bir araya gelmelerinin ardından küçük ölçekli şirketler için vergi indirimlerini onayladı, ihracatçıların harçlarını azalttı. Hükümet, Çin’in demiryolu kalkınma fonu oluşturmayı planladığını söyledi.

KÖTÜ SİNYALLER GÜÇLENDİ

Çin’de ikinci çeyrek büyüme rakamlarının düşük gelmesinin ardından dün de imlat verileri 11 ayın dibini görmüştü. Son verilerle birlikte ekonominin vites küçülttüğü göstergesi güçlenmiş oldu.

Kaynak : www.aksam.com.tr