Elektrik Arızası Nedeniyle İZBAN Seferleri AksadıElektrik Arızası Nedeniyle İZBAN Seferleri Aksadı :İzmir’de Aliağa-Cumaovası hattında yolcu taşıyan İzmir Banliyö Taşımacılığı Sistemi (İZBAN) AŞ’nin tren seferleri, Aliağa- Menemen arasındaki elektrik arızası nedeniyle aksadı. Aliağa ile Menemen arasındaki ulaşım İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı belediye otobüsleri ile sağlanıyor.

Aliağa ve Menemen ilçelerinde hattı besleyen enerji hattındaki elektrik arızası nedeniyle bu sabah 07.00’den itibaren Aliağa’dan İzmir’e gitmek isteyenler, İZBAN trenlerinin çalışmadığını öğrenince zor anlar yaşadı. İş yerine ve havaalanına yetişmek isteyen çok sayıda vatandaş, İZBAN seferlerinin normal şekilde devam ettiği Menemen-Cumaovası hattına ulaşabilmek için taksileri ve özel araçları kullandı.

Yaşanan aksaklık nedeniyle zor anlar yaşayan vatandaşların, duruma tepki gösterdiği görüldü.

İZBAN istasyonlarında yapılan anonslarda Aliağa-Menemen hattındaki elektrik arızası nedeniyle İZBAN trenlerinin çalışmadığı, bu hattaki ulaşımın Eshot’a ait belediye otobüsleri ile sağlandığı duyuruldu. Yapılan duyurularda Menemen-Cumaovası hattındaki banliyö trenlerinin ise normal şekilde işletilmesine devam edildiği belirtiliyor.

Arızanın giderilmesi için başlatılan çalışmanın sürdüğü öğrenildi.

izban-Seferleri-Elektrik-Arizasi-Nedeniyle-Aksadi

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.