Fransadaki tren kazasında makas hatası doğrulandı (Video)Fransadaki tren kazasında makas hatası doğrulandı :Fransa’da geçtiğimiz cuma günü 6 kişinin öldüğü, 200 kişinin yaralandığı tren kazasının nedeni açıklandı. Fransız Ulusal Demiryolu Şirketi (SNCF), kazanın makas manevrasında yer alan 10 kilo ağırlığındaki metal parçaların çıkmasından kaynaklandığını doğruladı. Olayla ilgili soruşturma bu nokta üzerine odaklanmış durumda. Şirket, rayların en son iki hafta önce kontrol edildiğini ve bir arızaya rastlanmadığını açıkladı. Demiryolu ağındaki benzer 5 bin parça da incelenmeye başlandı.

14 Temmuz ulusal bayram öncesi Paris’ten hareket eden 385 yolculu tren Limoges istikametinde Bretigny-sur-Orge bölgesinde raydan çıktı. Tren kaza sırasında 137 kilometre hızla gidiyordu. Hastanede tedavi gören 14 kişiden ikisinin durumu ise ağır. Trafiğe kapanan tren yolu hattındaki çalışmaların iki hafta sürmesi bekleniyor. Olayla ilgili üç farklı soruşturma yürütülüyor.

Bu, 1938’de kurulan SNCF’in en ağır ikinci kazası olarak tarihe geçti.1988’de Lyon’da meydana gelen kazada 56 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Clipboard01

Kaynak : tr.euronews.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.