Gaziantepte iki yük treni kafa kafaya çarpıştıGaziantepte iki yük treni kafa kafaya çarpıştı :Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, TCDD’ye ait 53048 sefer sayılı yük treni ile 65564 sefer sayılı yol bakım treni, kafa kafaya çarpıştı.

Kazada, çok sayıda vagon raydan çıkarak hurdaya dönerken, bakım çalışması yapan trendeki işçi Mustafa Çelik hafif şekilde yaralandı.

Kaza, öğleden sonra İslahiye-Nurdağı demiryolunun 15’inci kilometresinde Karaburçlu köyü mevkiinde meydana geldi. İskenderun- Malatya seferini yapan Canani Ersoy ve Harun Kuşçu idaresindeki demir yüklü 53048 sefer sayılı demir yüklü tren ile aynı güzergahta yol malzemesi döküm çalışması yapan Adem Kaplan ve Mehmet Çiçek yönetimindeki 65564 sefer sayılı yol balans treni, iletişim hatasında kaynaklanan nedenle kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle çok sayıda vagon raydan çıkarken, trenler demir yığınına döndü.

Demiryolunun ulaşıma kapanmasına neden olan kazada, bakım treninde görevli Mustafa Çelik, hafif şekilde yaralandı. Yaralı Çelik, çağrılan ambulansla Nurdağı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Çelik’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. TCDD ekipleri ise raydan çıkan vagonların kaldırılması ve demiryolunun yeniden açılması için çalışma başlattı.

110096_3

Kaynak : www.dha.com.tr

Reklamlar1 Comment

  1. kaza araştırılıyor demek olayı geçiştirmektir..benzeri kazalar çok oldu .sebep ilan edildimi?.hatalar olmazsa frenler boşalmaz..yani fren tutmaz..Yöneticiler demiryolcu olsa yada gerçek uzmanlar konuyu araştırsa hata bulunur….ilgisiz kişiler tahkikat yaparsa sonuca varılmaz.. konunun uzmanları emekli de olsa yararlanmak lazım .uzmanlara değer vermeli vede sürgüne göndermemeli..yazık cama mala yola…gerekirse yurt dışından(üniverisiteden değil) uzman gelsin…gerçek hata sebebi bilinsinki tekrarından kurtulalim..sabotaj konusuda araştırmalı.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.