Hangi marka İstanbulda metro istasyonuna sponsor olduHangi marka İstanbulda metro istasyonuna sponsor oldu
İstanbul Metrosu dünyada bir ilki gerçekleştirerek, metro istasyonlarının isimlerine de reklam almaya başlıyor.

İlk olarak M2 Hacıosman-Şişhane metrosunun Atatürk Oto Sanayi istasyonunda uygulamaya konan reklam çalışması görenlere ‘yok artık’ dedirtiyor.

Uygulamayı ilk kez kullanan marka olan Vodafone‘un ismi Atatürk Oto Sanayi durağına eklendi. Metro durağa geldiğinde “Atatürk Oto Sanayi Vodafone İstasyonu” şeklinde anons yapılıyor.

Yalnızca anons değil, metro istasyonu içindeki levhalar da Vodafone olarak değiştirildi. Ayrıca merdivenlerde de Vodafone kaplamaları yer aldı. M2 metrosu günde 230.000′den fazla yolcu taşıyor.

Bilet satışı gelirleri dışında ek gelir elde ederek kârlılığını arttırmak isteyen İstanbul Ulaşım AŞ, 22 metro istasyonunda 292 ticari alandan 166’sini geçen yıl kasım ayında açtığı müzayede ile kiraladı. Müzayedede kazananlardan Kahve Dünyası 15 istasyonda şubelerini açtı ve faaliyete başladı.

İhalede en yüksek fiyatı verenler arasında Turkcell, Avea, Starbucks, Komşu Fırın, Kara Fırın, Mado ve Watson gibi şirketler de bulunuyor. Metrekaresi 300 dolardan müzayedeye çıkan duraklarda daha fazla kullanım olanlarında metrekare kira bedeli 2 bin dolara kadar çıktı. Ayrıca 101 ATM cihazı alanı da bankalara kiralandı. Bankalar yarım metrekarelik ödeme noktasına 200 dolar kira veriyor. Metro duraklarındaki bu alanlar 4 yıllığına kiralandı.

İstanbul’da reklamcılıkta büyük bir rekabetin döndüğü şu günlerde bakalım daha başka hangi markalar istasyonlara sponsor olacak? Böyle giderse Taksim Turkcell İstasyonu, Aksaray Samsung istasyonu gibi trajikomik isimler göreceğiz.

atatürk-oto-sanayi-vodafone-istasyonu

Kaynak : www.fozdemir.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.