İngiliz Muhafazakar Partinin Türkiye Dostluk Grubu Toplantısıİngiliz Muhafazakar Partinin Türkiye Dostluk Grubu Toplantısı :Sayın Rayder üyeleri sizlere, Londra merkezli İngiliz Muhafazakar Parti’nin Türkiye Dostluk Grubu (CFT – Conservative Friends of Turkey) adına yazıyorum. Grubumuz Türk-İngiliz işbirliğini her alanda güçlendirmek amacıyla 2008’den bu yana faaliyet göstermektedir. Başta Başbakan David Cameron olmak üzere mevcut İngiliz kabinesinin desteğini almaktayız. Bunun yanında kurucularımız ve üyelerimiz arasında Muhafazakar Parti milletvekilleri, Lordlar Kamarası üyeleri, Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ve çok sayıda işadamı, akademisyen, sivil toplum temsilcisi bulunmaktadır. Kurucularımızın tam listesini görmek için sitemizin bu sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
http://www.cfot.org.uk/founder-members/
Ayrıca daha geniş bilgi için lütfen websitemizi ziyaret ediniz:
http://www.cfot.org.uk.

CFT’nin 2013 öncelikli gündemini Türk-İngiliz ticaret ve işbirliği gelişimini desteklemek olarak belirledik. Hem İngiliz hem de dünya basınının yakından takip edeceği 2013 Muhafazakar Parti Manchester Konferansında 30 Eylül Pazartesi günü 17.30 – 19.00 saatleri arası Türk Büyükelçiliği desteğiyle Türk ve İngiliz iş dünyasını bir araya getirecek ‘business ve trade’ temalı bir iş resepsiyonu düzenleyeceğiz. Resepsiyonumuza Türkiye’den çeşitli ticaret odaları, Otel ve İhracatçı birlikleri, Tekstil ve Konfeksiyon sektöründen temsilciler ve enerji sektörlerinden çeşitli şirketler katılım göstereceklerdir. İngiltere’den farklı sektörlerden işadamlarını da bu toplantıya davet ettik. Bu sebeple Türkiye’den katılımcılarımız aynı zamanda hem İngiliz bakanlarla hem de İngiliz tüccarlarla tanışma ve iş olanaklarını tartışma imkanlarını bulacaklardır. Umuyoruz ki bu resepsiyon iki ülke arasındaki iş ilişkilerinin gelişmesinde ve yeni ufuklar açmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Türkiye’nin son 10 yılda kaydettiği ekonomik ve yapısal gelişmeler aşikardır. Yine aynı şekilde demiryolu ve bu alanda yapılan çalışmalar önceki dönemlere kıyasla önemli ölçüde gelişmeler göstermiştir. Biz grup olarak, RAYDER’i ve değerli üyelerini Türkiye’deki demiryolu sektörünü temsil eden en önemli kurum ve kişiler olarak görüyoruz. Bu yüzden sizleri gerçekleştireceğimiz resepsiyonda aramızda görmekten çok mutlu olacağız.
Resepsiyonumuz katılımcılardan bir ücret talep etmemektedir, fakat İngiltere’de siyasi partiler devlet desteği görmedikleri için yıllık düzenledikleri siyasi konferanslarında katılımcılardan para talep ederler, şu an için katılacak her bireyden yaklaşık 500 Sterlin ücret isteniyor. Ayrıca güvenlik açısından bir problem yaşanmaması için fotoğraflı bir online bir başvuru yapılması gerekiyor. Sizden olumlu bir yaklaşım aldığımız ve katılımcı sayısını öğrendiğimiz zaman başvuru için detaylarda size yardımcı olacağım.
Organizasyonumuz hakkındaki detayları aşağıda bilgilerinize sunuyorum;

Resepsiyonumuz, her yıl düzenlenen İngiliz Muhafazakar Partisi Konferansı çatısı altında gerçekleşecektir. Başbakan Cameron da dahil tüm İngiliz kabinesi ve milletvekilleri daha öncekilerde olduğu gibi İngiliz Muhafazakar Parti konferansına katılacaklardır. Bunun haricinde genel toplam katılımcı sayısının yaklaşık 12,000 kişi olmasını bekliyoruz.

Bizim ticaret ve iş temalı resepsiyonumuz gibi sağlık, turizm, eğitim, savunma ve otomotiv gibi çok farklı sektörlerden çok farklı konuların tartışıldığı konferans ve toplantılar düzenlenecek ve stantlar kurulacak. Eğer Rayder üyeleri isterlerse resepsiyonumuzdan önce gerçekleşecek olan toplantılara ücretsiz olarak katılabilecekler. Bunun yanında İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, belli bir miktar hibe karşılığında masaların rezerve edileceği bir yemek tertip edecek, RAYDER üyelerinden talep geldiği takdirde, yemeğe katılım için gerekli başvuruları yaparız.

Türkiye’ye birçok kez delegasyonlarla gelmiş Ticaret ve Yatırımlardan sorumlu bakan Lord Green’i konusmaci olarak davet ettik, kendisinden cevap bekliyoruz eğer gelemezse yirmiyi aşkın üye milletvekillerimizden birisi konusmaci olacak, bu konu kesinlik kazandığı zaman size bildireceğiz.

Resepsiyonumuzun detayları

Yer: Manchester Central
Oda: 4 no’lu Cobden toplantı salonu
Tarih: Konferansın ikinci günü, 30 Eylül.
Saat: 17:30 – 19:00

rayder1

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.