İspanyada Kaza yapan hızlı trenin makinisti hakkında soruşturma açıldı (Video)

İspanyada Kaza yapan hızlı trenin makinisti hakkında soruşturma açıldı :İspanya’da 80 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan hızlı tren kazasından yaralı kurtulan makinist ve yardımcısı hakkında soruşturma başlatıldı.

İspanyol medyası ise, makinist Francisco Jose Garzon Amo’nun sosyal medyada paylaştığı iletileri haberleştirdi. Makinist Amo, geçen yıl 200’e çıkan hız göstergesinin fotoğrafını çekip, ‘Limitteyim daha fazla hız yaparsam ceza alırım’ iletisi ile yayınladı. Makinistin iletisine yorum yapan arkadaşları ‘fren yap yavaşla’ uyarılarında bulundu.

Kazadan hemen önce ise makinistlerden biri demiryollarını arayarak, ‘Saatte 190 kilometre hızla gidiyoruz, raydan çıkacağız’ dediği öne sürüldü. Kazanın hemen ardından yapılan telefon görüşmesinde de makinistin ‘umarım can kaybı yoktur, yoksa vicdanım sızlar’ dediği ileri sürüldü.

Kaynak : tr.euronews.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.