İzmir-Aydın arası çit hatlı demiryolu projesiİzmir-Aydın arası çit hatlı demiryolu projesi :Aydın İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, İzmir-Selçuk arası yapılan çift yönlü demiryolundan sonra Selçuk-Aydın arası 53 kilometre için de proje başlattıklarını söyledi. İzmir-Aydın arası demiryolunu çift yönlü, elektrikli ve sinyalli olarak 1,5 milyon lira bedelle projelendireceklerini söyledi.

Aydın İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, İzmir-Selçuk arası yapılan çift yönlü demiryolundan sonra Selçuk-Aydın arası 53 kilometre için de proje başlattıklarını söyledi. İzmir-Aydın arası demiryolunu çift yönlü, elektrikli ve sinyalli olarak 1,5 milyon lira bedelle projelendireceklerini söyledi.

Aydın’a yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Bölge Müdürü Koçbay, çift yönlü demiryolu projesini altı ayda tamamlamayı planladıklarını söyledi. Bir hafta önce ihalesi yapılan projenin dün sözleşmesinin imzalandığını kaydederek, “Şu anda İzmir-Torbalı çalışması devam ediyor. Daha sonra Selçuk’a kadar çalışma yapılacak. Selçuk-Aydın arası olan 53 kilometre demiryolunun çift yönlü çalışması projesinin de altı ayda tamamlanacağını ümit ediyoruz. Bu proje tamamlandığında toplam maliyet ortaya çıkacak. Aydın-İzmir arası tren seferleri rahatlayacak.” dedi.

Kaynak : www.medya73.com

Reklamlar