İzmir Metrosu bir efsane olduİzmir Metrosu bir efsane oldu
İzmir Balçova’da AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısına katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gezi Parkı olaylarının ardında faiz lobisinin olduğunu öne sürerek, “Bölgede güçlü bir Türkiye’nin olmaması isteniyor ama artık o saadet zinciri kırıldı. O günler artık bitti. Kimse Türkiye’yi faizciler için çalışan çabalayan, kaynaklarını onlara aktaran bir ülke olarak görmesin” dedi.

A ligine hazır olun
İzmir’de CHP’nin yaklaşık 14 yıldır iktidarda olduğunu ve metro çalışmalarının uzamasından hükümetin sorumlu olmadığını vurgulayan Bakan Yıldırım, “İzmir 14 yıldır C liginde kaldı. İzmir A ligini hak eden bir kenttir” diye konuştu.
Taksim’de yaşanan Gezi Parkı olaylarıyla ilgili AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan tanıtım CD’sinin izlenmesiyle başlayan toplantıda konuşan Yıldırım, Türkiye’de 80 yılda yapılan hizmetlerden fazlasını ülkeye kazandırdıklarını söyledi. zmir’in Türkiye’nin gözbebeği bir şehir olduğunu, hükümetin bugüne kadar kente 8 milyar lira yatırım yaptığını ifade etti. Yıldırım, şöyle konuştu: “Şimdi bir metro efsanesidir gidiyor. 3 başkan, Yüksel Çakmur, Ahmet Piriştina, Aziz Bey ve hatta buna Burhan Özfatura’yı da dahil edebilirsiniz. Hepsini derle topla 20 kilometre yok. 11,6 kilometresi zaten 2005’den önce açılmış. Geriye kalan bir 5 kilometrelik kısım var. O da yapılıyor. 2 kilometrelik kısmı açıldı. Metro geciktikçe faturayı Ankara’ya kesme alışkanlık haline geldi.

İzmir Metrosu bir efsane oldu

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.